Notowania

Przejdź na
inpost
23.09.2015 11:19

Debiut InPost na GPW. Zapisy na akcje

Zobacz, co spółka zamierza zrobić z zebranymi pieniędzmi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Integer.pl)

W środę kończą się zapisy dla inwestorów indywidualnych na akcje spółki InPost oferowane w ofercie publicznej. Za jedną sztukę trzeba wydać 33 zł. Przewidywany termin debiutu giełdowego to 9 października.

Największy niezależny operator pocztowy w Polsce, kojarzony z żółtymi paczkomatami, idzie na giełdę. Pieniądze ze sprzedaży akcji przez dotychczasowego właściciela spółkę Integer.pl, mają zostać przeznaczone na rozwój działalności paczkomatowej.

W Polsce działa obecnie ponad 1350 paczkomatów. Sieć w porównaniu z końcem 2014 roku została rozszerzona o 250 lokalizacji. Grupa Integer.pl zamierza kontynuować ekspansję i do końca 2015 roku planuje zwiększyć sieć do 1700 urządzeń.

Cena maksymalna, po której inwestorzy indywidualni mogą zapisywać się na akcje InPost wynosi 33 zł za sztukę. Ostatecznie może być ona mniejsza, jeśli zainteresowanie ze strony inwestorów nie będzie duże. Cena rozliczenia zostanie ustalona w czwartek 24 września. Ewentualna różnica będzie zwrócona na konta.

Dla inwestorów indywidualnych przeznaczonych jest do 15 proc. sprzedawanych akcji. W puli jest 4,62 mln papierów. Resztę mają objąć instytucje. Swoje zainteresowanie udziałem w ofercie zadeklarował m.in. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, który rozważa nabycie do 20 proc. oferowanych akcji.

Przewidywany termin debiutu giełdowego to 9 października. Na GPW jest już spółka-matka InPosta, czyli Integer.pl. Papiery spółki od ponad półtora roku nie cieszą się jednak zainteresowaniem inwestorów. Kurs spadł o ponad połowę.

Notowania akcji Integer.pl od debiutu na giełdzie

InPost w prospekcie emisyjnym przedstawił założenia strategiczne, które zakładają dalsze umacnianie pozycji rynkowej. "Duży nacisk w ostatnich kilkunastu miesiącach położony został na wzmocnienie sprzedaży usług dla administracji publicznej. Spółka zamierza w tym roku wziąć udział w co najmniej 700 przetargach w sektorze publicznym i stale zwiększać tę liczbę w kolejnych latach" - czytamy w prospekcie.

W prospekcie znalazł się zapis o polityce dywidendowej. Zgodnie z nią, zarząd będzie rekomendował wypłatę minimum połowy zysku netto na dywidendę poczynając już od tego roku.

Tagi: inpost, itg, giełda, wiadomości, gospodarka, ipo, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz