Trwa ładowanie...
bDzaZLAl

Notowania

Inpost – Wszystkie wiadomości

265
13.01.2021 8:51

EURONEXT
 / 
InPost wejdzie na holenderską giełdę. Pierwsze szczegóły oferty akcji

Potwierdziły się pogłoski o debiucie InPostu na giełdzie Euronext w Holandii. - To kolejna faza naszego rozwoju. Chcemy rozwijać nasz biznes międzynarodowo - komentuje prezes Rafał Brzoska.

394
10.12.2020 16:14

POCZTA POLSKA
 / 
InPost. 5 lat sporu o to, czy Poczta Polska może używać nazwy "paczkomat".

Myślisz: "paczkomat", mówisz: "specjalne urządzenie, w którym paczki czekają na odbiór". Ale czy na pewno każde urządzenie, które przechowuje zamówienia, można określić tym mianem?

13
03.12.2020 16:20

PACZKOMATY
 / 
Dostawy Amazona do polskich paczkomatów ruszą lada chwila?

InPost od września realizuje przesyłki kurierskie dla Amazon.de, a dostawy do polskich paczkomatów mogą być uruchomione w każdej chwili. Obie platformy są już integrowane - wynika z nieoficjalnych informacji PAP Biznes.

35
26.11.2020 17:28

RYNEK
 / 
Allegro vs. Amazon. Będzie wojna? "Konkurencja jest dla wszystkich dobra"

Koszty debiutu giełdowego odbiły się na wynikach finansowych Allegro. Spółka zanotowała w trzecim kwartale stratę w wysokości 132 mln zł. Gdyby nie koszty, w wynikach byłoby 147 mln zł zysku. Czy spółka boi się konkurencji ze strony Amazona? - Mamy atuty, dzięki którym jesteśmy dla Polaków marką pierwszego wyboru – przekonuje prezes Allegro Francois Nuyts.

1
12.11.2020 10:23

GIEŁDA
 / 
InPost znów chce wejść na giełdę? Tym razem w Londynie

InPost może w 2021 roku wejść na londyńską giełdę - wynika z nieoficjalnych informacji PAP Biznes. Natomiast agencja Bloomberg twierdzi, że transakcja byłaby jedną z największych na rynku private equity w Europie w ostatnich latach.

bDzaZLAn
29
30.10.2020 6:31

INPOST
 / 
InPost. Allegro i fundusze ostrzą sobie zęby na sieć paczkomatów

Allegro i InPost już dziś ściśle ze sobą współpracują, więc dlaczego nie połączyć ich jeszcze bardziej? Jeśli prawdą jest, że właściciel InPostu rozważa jego sprzedaż, polski gigant e-handlu będzie miał pole do popisu.

2
26.09.2020 11:38

CD PROJEKT
 / 
Nagroda money.pl: wybraliśmy najlepszych w biznesie

Zapraszamy na relację z wręczenia nagród money.pl. Wybraliśmy najlepszych w kategoriach: technologia (Genomtec ID), firma (Warsaw Genomics) i człowiek roku (wszyscy urzędnicy tworzący tarcze antykryzysowe). Przyznaliśmy też nagrodę specjalną redaktora naczelnego money.pl (Rafał Brzoska, Inpost) oraz nagrodę z okazji 25-lecia Wirtualnej Polski (CD Projekt).

17
24.09.2020 20:51

POGŁOSKI
 / 
InPost na sprzedaż? Bloomberg: Advent rozważa taki ruch

Advent International rozważa sprzedaż InPostu - taką informację podał Bloomberg, który powołuje się na swoje anonimowe źródła. Agencja podkreśla, że jest to na razie wstępna koncepcja.

58
22.09.2020 7:19

PACZKOMAT
 / 
Paczkomatów jest już 8 tys. InPost zabetonowuje rynek dla Amazona

95 dni. Tyle potrzebował InPost, by postawić tysiąc Paczkomatów. Tak szybko nowych maszyn nie stawiał jeszcze nigdy. Powód? Koronakryzys, który napędził rynek e-commerce. A do tego niedługo paczkomaty zapełnić mogą jeszcze przesyłki z Amazona. Konkurencja? Na razie praktycznie brak.

bDzaZLAt
1
26.05.2020 16:00

ZAKUPY
 / 
E-handel rośnie dzięki pandemii. Brzoska: miliony nowych klientów

Rynek e-commerce, czyli zakupy przez internet, rośnie w siłę w czasie pandemii koronawirusa. - Obserwując, jak przegrupowują siły najwięksi sprzedawcy, mówię tu o sieciach modowych, obuwniczych, ale także sieciach spożywczych - widać, że dzisiaj każdy już wie, że bez silnego ramienia e-commerce'owego będzie im bardzo trudno przetrwać na rynku - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost. - Z dużym prawdopodobieństwem można przewidywać, że wiele placówek fizycznych zostanie zlikwidowanych, być może zmniejszą się powierzchnie handlowe, natomiast bardzo duże budżety marketingowe przesuną się właśnie do e-commerce'u. Uważam, że to spowoduje wchodzenie na rynek e-commerce milionów klientów, którzy dotąd daleko trzymali się od zakupów online - dodał.

14
26.05.2020 15:43

POCZTA
 / 
Wybory prezydenckie poprzez paczkomaty? Brzoska: ostatnia rzecz, jaką bym się zajął

Czy InPost mógłby zająć się organizacją wyborów korespondencyjnych zamiast Poczty Polskiej? - To jest ostatnia rzecz, którą bym robił. Myślę, że powody tego wszyscy znają. Na szczęście mamy pełne ręce roboty przy dostarczaniu przesyłek pocztowych, a nie wyborczych - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost. - Na szczęście nasza technologia nie umożliwia weryfikacji tożsamości potencjalnego odbiorcy i bardzo się cieszę, że tego nie umożliwia. Czy wierzę w wybory organizowane przez Pocztę Polską? Od lat nie komentuję poczynań naszego szacownego konkurenta, trzymam kciuki, kibicuję. Są operatorem wyznaczonym, wręcz stworzonym do tego, by tego typu misję publiczną pełnić i im to pozostawiam. Ja mam swoją misję - dodał.

118
26.05.2020 15:27

ZAKUPY
 / 
Koniec galerii handlowych? Brzoska: katastrofa, koronawirus to przyspieszył

Koronawirus zamknął galerie handlowe, znacznie wzrósł sektor handlu w internecie. To koniec ery galerii handlowych? - Już kilka lat temu mówiłem, że czas galerii handlowych się kończy. Sytuacja z koronawirusem sprawiła, że przyspieszył się cykl życia galerii, w Stanach Zjednoczonych one już praktycznie nie funkcjonują. Byliśmy na fali wznoszącej, aczkolwiek spadającej, dzisiaj to jest już praktycznie katastrofa - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost. - Trendy w zakupach spożywczych również pokazują bardzo mocny wzrost zakupów online, obserwujemy to również u siebie, gdy kilkanaście miesięcy temu wprowadziliśmy lodókomaty. Handel fizyczny nie zniknie, znikną jego pewne formuły - dodał.

22
26.05.2020 15:10

ZATRUDNIENIE
 / 
Kryzys nie w każdej branży. InPost zatrudnił ponad tysiąc nowych pracowników

Koronawirus nie we wszystkich spółkach powoduje kryzys. Branża e-handlu, a za tym - przesyłek - rośnie, mimo że w innych branżach widać ewidentne załamanie. - Zatrudniamy, od początku marca jako Grupa InPost zatrudniliśmy łącznie ponad tysiąc nowych osób - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost. - Aczkolwiek nie popadajmy w hurraoptymizm, gdyż zwalniająca gospodarka - polska i światowa - odbije się niewątpliwie na każdej branży, w tym również na branży e-commerce'owej. Natomiast prawdą jest, że obserwując trendy na świecie, ze względu na koronawirusa branża znacznie przyspieszyła, a za tym wzrosło zapotrzebowanie na firmy logistyczne. W tym też InPost jest pod olbrzymią presją zwiększania swoich możliwości dostarczania przesyłek - dodał.

bDzaZLAu
6
06.04.2020 10:56

COVID-19
 / 
InPost wprowadza nową usługę. Sprawy urzędowe załatwisz przez paczkomat

Nowa usługa ma pomóc w kontakcie z urzędami miast i gmin bez konieczności spotykania się z urzędnikiem, a nawet kurierem. Wszystko można załatwić przez paczkomat.

277
03.04.2020 15:36

PACZKOMAT
 / 
InPost walczy o jak najszybsze dostawy z pomocą technologii. Prezes ma też prośbę do klientów

InPost będzie obsługiwał klientów poprzez WhatsApp. Ma być prościej, ale też szybciej. Prezes firmy prosi klientów, by jak najszybciej odbierali dostarczone do paczkomatów przesyłki.

4
17.03.2020 15:39

INPOST
 / 
Nowość, InPost Abonamenty

InPost stale rozszerza swoją ofertę. Teraz znajdziemy w niej również abonamenty kurierskie. / Artykuł sponsorowany

5
26.02.2020 10:00

ZA GRANICĄ
 / 
Paczkomaty InPost w austriackim Salzburgu. Pierwsze już działają, a ma być ich tysiąc

InPost uruchomił pierwsze Paczkomaty w Salzburgu. Do 2024 roku do Austrii firma ma dostarczyć 1000 takich urządzeń.

34
31.01.2020 6:28

PACZKOMATY
 / 
Poczta Polska stawia na automaty. Będzie się mierzyć z InPostem

W dwa lata Poczta Polska zamierza postawić 4 tys. maszyn do nadawania i obioru paczek. Dziś ma ich zaledwie 200. Ale plany sięgają wysoko. Państwowy operator chce rzucić wyzwanie InPostowi.