Trwa ładowanie...
bDISGNWt

Notowania

Inpost – Wszystkie wiadomości

1
26.05.2020 16:00

ZAKUPY
 / 
E-handel rośnie dzięki pandemii. Brzoska: miliony nowych klientów

Rynek e-commerce, czyli zakupy przez internet, rośnie w siłę w czasie pandemii koronawirusa. - Obserwując, jak przegrupowują siły najwięksi sprzedawcy, mówię tu o sieciach modowych, obuwniczych, ale także sieciach spożywczych - widać, że dzisiaj każdy już wie, że bez silnego ramienia e-commerce'owego będzie im bardzo trudno przetrwać na rynku - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost. - Z dużym prawdopodobieństwem można przewidywać, że wiele placówek fizycznych zostanie zlikwidowanych, być może zmniejszą się powierzchnie handlowe, natomiast bardzo duże budżety marketingowe przesuną się właśnie do e-commerce'u. Uważam, że to spowoduje wchodzenie na rynek e-commerce milionów klientów, którzy dotąd daleko trzymali się od zakupów online - dodał.

14
26.05.2020 15:43

POCZTA
 / 
Wybory prezydenckie poprzez paczkomaty? Brzoska: ostatnia rzecz, jaką bym się zajął

Czy InPost mógłby zająć się organizacją wyborów korespondencyjnych zamiast Poczty Polskiej? - To jest ostatnia rzecz, którą bym robił. Myślę, że powody tego wszyscy znają. Na szczęście mamy pełne ręce roboty przy dostarczaniu przesyłek pocztowych, a nie wyborczych - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost. - Na szczęście nasza technologia nie umożliwia weryfikacji tożsamości potencjalnego odbiorcy i bardzo się cieszę, że tego nie umożliwia. Czy wierzę w wybory organizowane przez Pocztę Polską? Od lat nie komentuję poczynań naszego szacownego konkurenta, trzymam kciuki, kibicuję. Są operatorem wyznaczonym, wręcz stworzonym do tego, by tego typu misję publiczną pełnić i im to pozostawiam. Ja mam swoją misję - dodał.

118
26.05.2020 15:27

ZAKUPY
 / 
Koniec galerii handlowych? Brzoska: katastrofa, koronawirus to przyspieszył

Koronawirus zamknął galerie handlowe, znacznie wzrósł sektor handlu w internecie. To koniec ery galerii handlowych? - Już kilka lat temu mówiłem, że czas galerii handlowych się kończy. Sytuacja z koronawirusem sprawiła, że przyspieszył się cykl życia galerii, w Stanach Zjednoczonych one już praktycznie nie funkcjonują. Byliśmy na fali wznoszącej, aczkolwiek spadającej, dzisiaj to jest już praktycznie katastrofa - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost. - Trendy w zakupach spożywczych również pokazują bardzo mocny wzrost zakupów online, obserwujemy to również u siebie, gdy kilkanaście miesięcy temu wprowadziliśmy lodókomaty. Handel fizyczny nie zniknie, znikną jego pewne formuły - dodał.

22
26.05.2020 15:10

ZATRUDNIENIE
 / 
Kryzys nie w każdej branży. InPost zatrudnił ponad tysiąc nowych pracowników

Koronawirus nie we wszystkich spółkach powoduje kryzys. Branża e-handlu, a za tym - przesyłek - rośnie, mimo że w innych branżach widać ewidentne załamanie. - Zatrudniamy, od początku marca jako Grupa InPost zatrudniliśmy łącznie ponad tysiąc nowych osób - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost. - Aczkolwiek nie popadajmy w hurraoptymizm, gdyż zwalniająca gospodarka - polska i światowa - odbije się niewątpliwie na każdej branży, w tym również na branży e-commerce'owej. Natomiast prawdą jest, że obserwując trendy na świecie, ze względu na koronawirusa branża znacznie przyspieszyła, a za tym wzrosło zapotrzebowanie na firmy logistyczne. W tym też InPost jest pod olbrzymią presją zwiększania swoich możliwości dostarczania przesyłek - dodał.

6
06.04.2020 10:56

COVID-19
 / 
InPost wprowadza nową usługę. Sprawy urzędowe załatwisz przez paczkomat

Nowa usługa ma pomóc w kontakcie z urzędami miast i gmin bez konieczności spotykania się z urzędnikiem, a nawet kurierem. Wszystko można załatwić przez paczkomat.

bDISGNWv
277
03.04.2020 15:36

PACZKOMAT
 / 
InPost walczy o jak najszybsze dostawy z pomocą technologii. Prezes ma też prośbę do klientów

InPost będzie obsługiwał klientów poprzez WhatsApp. Ma być prościej, ale też szybciej. Prezes firmy prosi klientów, by jak najszybciej odbierali dostarczone do paczkomatów przesyłki.

4
17.03.2020 15:39

INPOST
 / 
Nowość, InPost Abonamenty

InPost stale rozszerza swoją ofertę. Teraz znajdziemy w niej również abonamenty kurierskie. / Artykuł sponsorowany

5
26.02.2020 10:00

ZA GRANICĄ
 / 
Paczkomaty InPost w austriackim Salzburgu. Pierwsze już działają, a ma być ich tysiąc

InPost uruchomił pierwsze Paczkomaty w Salzburgu. Do 2024 roku do Austrii firma ma dostarczyć 1000 takich urządzeń.

34
31.01.2020 6:28

PACZKOMATY
 / 
Poczta Polska stawia na automaty. Będzie się mierzyć z InPostem

W dwa lata Poczta Polska zamierza postawić 4 tys. maszyn do nadawania i obioru paczek. Dziś ma ich zaledwie 200. Ale plany sięgają wysoko. Państwowy operator chce rzucić wyzwanie InPostowi.

bDISGNWB
3
10.01.2020 14:46

COOLOMAT
 / 
Coolomat wycofuje się z Polski? Wypowiada umowy partnerom

Coolomat współpracował z 13 partnerami w Polsce, teraz ma wypowiadać te umowy.

01.01.2020 13:54

INPOST
 / 
Rafał Brzoska szykuje się na AAA. Aliexpress już jest, Amazon może wejść w ciągu roku

Wejście Amazona do Polski to kwestia roku - uważa Rafał Brzoska. Szef sieci Paczkomatów w rozmowie z money.pl ostrzega też LOT przed scenariuszem upadku. Mówi również, dlaczego nie chce zarabiać na zakazie handlu. - Cała ta ustawa zaczyna być jedną wielką fikcją - ocenia.

17.12.2019 6:00

RAFAŁ BRZOSKA
 / 
W Wigilię kurierzy popracują do 15. Rafał Brzoska "8 godzin dziennie to za mało dla ambitnego pracownika"

Nawet 6 tys. zł na czysto jest w stanie zarobić w przedświątecznym szczycie kurier - stwierdza w rozmowie z money.pl Rafał Brzoska, szef Paczkomatów. Jak dodaje, w przypadku ambitnego pracownika nie ma mowy o pracy jedynie przez 8 godzin. W samą Wigilię kurierzy mają pracować dłużej niż sklepy. - Proszę się zamienić z tymi panami chociaż na jeden dzień. Gwarantuję, że nauczymy się mówić "dziękuję" - dodaje.

15
27.11.2019 10:32

PACZKOMATY
 / 
InPost postawił paczkomat numer 6000. Sieć dwa razy większa niż Biedronka

InPost przygotował się już do świąt Bożego Narodzenia. Sieć paczkomatów urosła do 6 tys. Firma deklaruje, że jest dobrze przygotowana do najważniejszego w roku sezonu dla firm zarabiających na przewozie prezentów.

bDISGNWC
33
20.11.2019 7:04

ALIEXPRESS
 / 
Zakupy z AliExpress odbierzesz w paczkomacie. InPost nawiązał współpracę z chińską platformą zakupową

Zakupy z AliExpress przyniesie już nie tylko listonosz. InPost został "strategicznym partnerem" platformy AliExpress, więc zakupy z Chin można zamawiać bezpośrednio do paczkomatów.

15
13.11.2019 9:25

TECHNOLOGIE
 / 
Paczkomaty InPost bez kolejek. Paczkę odbierzesz aplikacją

Kolejki przed paczkomatami powinny zniknąć. InPost udostępnił bowiem właśnie rozwiązanie pozwalające na zarządzanie Paczkomatem i skrytką z poziomu aplikacji. Oznacza to, że przy jednym Paczkomacie przesyłki będzie mogło odbierać wiele osób na raz.

6
29.08.2019 14:35

TECHNOLOGIE
 / 
InPost stawia na rozwój. Paczkomat przy każdym sklepie Kaufland

InPost po raz kolejny rozszerza sieć paczkomatów w Polsce. Urządzenia staną przy każdym sklepie sieci Kaufland – to oznacza, że w najbliższym czasie pojawi się 75 nowych paczkomatów.

18
30.07.2019 10:16

EKOLOGIA
 / 
Flota służbowa na prąd. Firmy chcą jeździć ekologicznie

Firmy chcą jeździć bardziej ekologicznymi autami i odpowiadają za to nie tylko względy wizerunkowe. Niezależnie od pobudek, ich zakupy napędzają rynek aut nisko- i zeroemisyjnych.

2
12.07.2019 16:19

OSZUSTWA
 / 
InPost i OLX wykorzystane przez oszustów. Wysyłają fałszywe SMS-y

"Ostrzegamy przed kampanią SMS korzystającą z wizerunku InPost i OLX " – alarmuje zespół do spraw bezpieczeństwa komputerowego CERT Polska. Oszuści wykorzystali sprytną metodę.