Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Digital Avenue przejmuje Medouse

0
Podziel się:

Zarząd spółki Digital Avenue, planującej wejść na rynek giełdowy NewConnect, podpisał umowę przejęcia udziałów w firmie Medousa specjalizującej się w tworzeniu i rozbudowie serwisów internetowych.

Digital Avenue przejmuje Medouse

Zarząd spółki Digital Avenue, planującej wejść na rynek giełdowy NewConnect, podpisał umowę przejęcia udziałów w spółce Medousa specjalizującej się w tworzeniu i rozbudowie serwisów internetowych.

Transakcja o wartości 5,1 mln zł sfinansowana zostanie z kapitału pozyskanego w ramach oferty poprzedzającej wejście spółki na NewConnect.

"Podpisanie umowy jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży akcji pokazuje, że pozyskując kapitał z giełdy już teraz jesteśmy gotowi do realizacji celów emisyjnych.y." - mówi Andrzej Jasieniecki, prezes Digital Avenue.

Według niego spółka przygotowuje się do dalszej rozbudowy grupy.

Medousa to grupa, która tworzy i rozbudowuje serwisy internetowe skupiając wokół nich społeczności. Spółka istnieje od sierpnia 2005 roku. Rozwija takie serwisy jak fotosik.pl, sms.pl, supergry.pl i kilkanaście innych mniejszych serwisów skupionych wokół sms.pl i nie tylko.

Łącznie wszystkie serwisy Medousa plasują Grupę Medousa na 20 pozycji pod kątem użytkowników w polskim Internecie. Medousa osiągnęła w 2006 roku sprzedaż na poziomie 583 tys. zł oraz zysk netto na poziomie 131 tys. zł

Digital Avenue to spółka zależna funduszu MCI Management, która będzie jedną z pierwszych firm notowanych na rynku NewConnect.

_ Digital Avenue przygotowuje się do pozyskania z rynku do 10 mln złotych w ofercie private placement. _

Firma koncentrujące swoją działalność na granicy rynku internetowego, mobilnego oraz rynku mediów i rozrywki. Pierwszym krokiem w kierunku stworzenia grupy była konsolidacja aktywów rozrywkowych będących w portfelu MCI Management: portalu społecznościowego streemo.pl oraz serwisu iplay.pl specjalizującego się w sprzedaży muzyki oraz muzycznego kontentu w Internecie.

Pierwsza sesja rynku GPW NewConnect, przeznaczonego dla młodych perspektywicznych spółek, planowana jest na koniec sierpnia.

newconnect
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)