Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Eficom planuje debiut na NewConnect

0
Podziel się:

Eficom, firma konsultingowo-inwestycyjna, planuje zadebiutować na rynku NewConnect na początku grudnia tego roku. Z oferty prywatnej spółka pozyskała ponad 5 mln zł brutto.

Eficom planuje debiut na NewConnect
(Paweł Kula / PAP)

*Eficom, firma konsultingowo-inwestycyjna, planuje zadebiutować na rynku NewConnect na początku grudnia tego roku. Z oferty prywatnej spółka pozyskała ponad 5 mln zł brutto. Chce także zostać autoryzowanym doradcą na tym rynku. *

"Wszystko wskazuje na to, że nasz debiut nastąpi w pierwszych dniach grudnia" - powiedziała PAP Nietyksza.

Spółka zakończyła już private placement. Oferta spółki obejmowała 1.400.000 akcji serii D. Z oferty Eficom pozyskał 5,04 mln zł brutto, 4,5 mln zł po odjęciu kosztów emisji.

Eficom część środków pozyskanych z oferty chce przeznaczyć na akwizycje. Spółka zamierza także poszerzyć zakres usług, przejmując podmioty oferujące komplementarne usługi.

"Chcemy wzmocnić pozycję na rynku kontraktów i funduszy unijnych, dokonując akwizycji podmiotów, które prowadzą działalność komplementarną do naszej" - powiedziała prezes.

Eficom jednak nie wie jeszcze ile spółek przejmie.

"Jesteśmy w trakcie oceny spółek istniejących na rynku i nasze akwizycje będą zależały od due diligence i potencjału spółek" - powiedziała Nietyksza.

Eficom chce także na początku 2008 roku zostać Autoryzowanym Doradcą na NewConnect.

Eficom planuje nie tylko doradzać spółkom przy pozyskiwaniu środków poprzez publiczną emisją akcji, ale chce też inwestować w innowacyjne spółki o dużym potencjale wzrostu. Jednym z celów emisji jest pozyskanie środków na ten cel.

"Nie chcemy być tylko doradcą, chcemy również ponosić ryzyko. Będziemy inwestować w te spółki w pre-IPO " - powiedziała prezes spółki.

Eficom planuje w 2008 roku wprowadzić około 6 spółek na rynek giełdowy. Obecnie w swoim portfelu ma 3 spółki - z branż: dystrybucyjnej, medyczne i mediów elektronicznych.

Eficom prawdopodobnie wprowadzi jedną ze spółek na główny rynek
GPW, a dwie pozostałe na NewConnect.

W 2006 roku Eficom miał 601 tys. zł zysku netto przy przychodach netto ze sprzedaży w wysokości 3,5 mln zł.

Spółka szacuje, że w 2007 roku przychody wyniosą 4 mln zł, a zysk netto 740 tys. zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)