Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Eobuwie.pl idzie na giełdę. Pierwszy krok zrobiony

4
Podziel się:

eobuwie.pl rozpoczęło wstępne działania przygotowawcze do przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej (IPO) oraz dopuszczenia akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Poinformowała o tym spółka CCC, od której zależne jest eobuwie.pl

eobuwie.pl to gigant w segmencie handlu butami online. Łącznie firma obecna jest już na 13 europejskich rynkach.
eobuwie.pl to gigant w segmencie handlu butami online. Łącznie firma obecna jest już na 13 europejskich rynkach. (Przemysław Ciszak)

eobuwie.pl rozpoczęło wstępne działania przygotowawcze do przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej (IPO) oraz dopuszczenia akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Poinformowała o tym spółka CCC, od której zależne jest eobuwie.pl

"IPO jest rozważane w celu pozyskania przez eobuwie.pl środków na finansowanie dalszego rozwoju działalności spółki" - czytamy w komunikacie.

W poprzednim kwartale spółka rozpoczęła działalność we Włoszech i Hiszpanii. Kraje te dołączyły do innych rynków obsługiwanych przez eobuwie: Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Grecji i Szwecji. Łącznie firma obecna jest już na 13 europejskich rynkach.

Należący do CCC sklep internetowy kilka tygodni temu ogłosił wielką inwestycję. W Zielonej Górze mają powstać obiekty centrum logistycznego o rekordowej powierzchni w Polsce. Docelowe plany rozbudowy zakładają, że powierzchnia sięgnie nawet 150 tys. mkw. Pisaliśmy o tym w money.pl w sierpniu.

Zobacz także: Galerie już nie handlowe, ale nadal atrakcyjne

eobuwie.pl to gigant w segmencie handlu butami online. Powstał z niewielkiego sklepu z obuwiem, który Marcin Grzymkowski (założyciel spółki) przejął od swoich rodziców. Więcej o historii spółki oraz jej prezesa pisaliśmy już w money.pl.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

W drugim kwartale 2018 roku półka miał 202 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 146 mln zł zysku rok wcześniej. Lepszy w historii był tylko czwarty kwartał 2014 r. (310 mln zł na czysto). Gdyby CCC nie wprowadziła nowego standardu rachunkowości MSSF 16 byłoby nawet lepiej, bo 234 mln zł zysku netto.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
janek
6 lat temu
na wieść o próbie emisji i darmowej kasie kurs przebił 200zł od góry buhaha,apropos CCC po tylu ta latach nie ma kasy na rozwój?
Marcin
6 lat temu
Oszukują klientów na reklamacjach (to jest taki ich standard) to mają teraz kasę żeby wejść na giełdę. Ta firma to po prostu żenada. Pozdrawiam wszystkich którzy zostali oszukani tak samo jak ja. Wiem że jest was wielu.
Kot w butach
6 lat temu
Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Z pierwsza częścią się zgodze ,ale dalsza teza to mnie rozbawila. Od kiedy ccc produkuje w Polsce
GetBack
6 lat temu
Jeśli sprawozdania finansowe bada Deloitte to biorę akcje w IPO w ciemno! Deloitte to profesjonaliści - udowodnili to na przykładzie IPO GetBacku!