Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jacek Frączyk
Jacek Frączyk
|

Gigantyczna inwestycja eobuwie.pl. W Zielonej Górze powstanie największe centrum logistyczne w Polsce

2
Podziel się:

Należący do CCC sklep internetowy eobuwie.pl ogłosił wielką inwestycję. W Zielonej Górze mają powstać obiekty centrum logistycznego o rekordowej powierzchni w Polsce.

Sklep rozwija się tak szybko, że potrzebuje wsparcia logistyki
Sklep rozwija się tak szybko, że potrzebuje wsparcia logistyki (Przemysław Ciszak)

Dotychczas plany budowy największego centrum magazynowego zgłosiła w Polsce sieć Leroy Merlin. W Polsce centralnej ma powstać 123 600 mkw obiektów logistycznych.

Eobuwie.pl przebija te plany. Kupiło pierwsze kilkanaście hektarów terenu inwestycyjnego i wybiera wykonawcę budowy nowego centrum logistycznego. Powstanie w Lubuskim Parku Przemysłowym w Zielonej Górze. Docelowe plany rozbudowy zakładają, że powierzchnia obiektu sięgnie nawet 150 tys. mkw.

Dla porównania - największe centrum logistyczne sieci Biedronka w Gorzowie Wielkopolskim ma 31 tys. mkw, a największe w Europie, należące do Metro Group - 235 tys. mkw. Inwestycja eobuwie.pl - jak więc widać - jest znacząca. Sklep rozwija się z taką prędkością, że najwyraźniej potrzebuje mocy przerobowych.

Zobacz także: Zobacz też: Rodzice zapożyczają się, by kupić dzieciom modne gadżety

W pierwszej połowie roku jego obroty przekroczyły 400 mln zł i stanowiły już 15 proc. sprzedaży całej grupy CCC. W polskim e-commerce eobuwie.pl ustępuje już tylko grupie Allegro (1,6 mld zł przychodów ciągu 17 miesięcy kończących się 31 grudnia 2017 roku).

- Inwestycja wzmocni rozwój na 13 europejskich rynkach, na których spółka jest obecna. Nowe centrum usprawni też obsługę logistyczną podmiotów z Grupy CCC, na czele z powstającym sklepem internetowym CCC - podano w komunikacie.

- W sprawnej obsłudze dziesiątek tysięcy zamówień dziennie pracownicy będą wspierać się najnowocześniejszymi rozwiązaniami automatyki magazynowej, w tym maszynami autonomicznymi. Wszystko to, by sprostać dwóm nowym wyzwaniom: wzmacnianiu pozycji na rynkach europejskich oraz uruchomieniu sklepu internetowego marki CCC - podała spółka.

W ramach synergii w obrębie grupy CCC, nowe centrum logistyczne eobuwie.pl będzie obsługiwać też sprzedaż online oferty CCC oraz innych należących do niego firm (Vogele Shoes i DeeZee.pl). Przedstawiciele spółki deklarują, że od początku zakładają etapową rozbudowę centrum przez najbliższe lata.

W 2019 roku uruchomiony ma być pierwszy obiekt o powierzchni blisko 40 tys. mkw. Wewnątrz powstanie ponad tysiąc stanowisk pracy. Aktualnie spółki należące do eobuwie.pl zatrudniają już ponad 800 osób, a w związku z uruchomieniem nowego centrum logistycznego zatrudnienie zwiększy się o dodatkowych 200 pracowników.

- Inwestycja w nowe centrum jest potrzebna w celu jeszcze sprawniejszej obsługi rynków, na których jesteśmy obecni jako eobuwie.pl oraz sklepów online marek należących do Grupy CCC - powiedział założyciel i prezes eobuwie.pl Marcin Grzymkowski. - Ale nowe centrum pozwoli nam również rozwinąć się technologicznie. Wprowadzimy rozwiązania, które przedefiniują rynek e-commerce - dodał.

W poprzednim kwartale spółka rozpoczęła działalność we Włoszech i Hiszpanii. Kraje te dołączyły do innych rynków obsługiwanych przez eobuwie: Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Grecji i Szwecji. Łącznie firma obecna jest już na 13 europejskich rynkach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
Lola
6 lat temu
Trzymam kciuki!
Axell
6 lat temu
Brawo