Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Gigantyczna inwestycja eobuwie.pl. W Zielonej Górze powstanie największe centrum logistyczne w Polsce

Gigantyczna inwestycja eobuwie.pl. W Zielonej Górze powstanie największe centrum logistyczne w Polsce

Sklep rozwija się tak szybko, że potrzebuje wsparcia logistyki Fot. Przemysław Ciszak
Sklep rozwija się tak szybko, że potrzebuje wsparcia logistyki

Należący do CCC sklep internetowy eobuwie.pl ogłosił wielką inwestycję. W Zielonej Górze mają powstać obiekty centrum logistycznego o rekordowej powierzchni w Polsce.

Dotychczas plany budowy największego centrum magazynowego zgłosiła w Polsce sieć Leroy Merlin. W Polsce centralnej ma powstać 123 600 mkw obiektów logistycznych.

Eobuwie.pl przebija te plany. Kupiło pierwsze kilkanaście hektarów terenu inwestycyjnego i wybiera wykonawcę budowy nowego centrum logistycznego. Powstanie w Lubuskim Parku Przemysłowym w Zielonej Górze. Docelowe plany rozbudowy zakładają, że powierzchnia obiektu sięgnie nawet 150 tys. mkw.

Dla porównania - największe centrum logistyczne sieci Biedronka w Gorzowie Wielkopolskim ma 31 tys. mkw, a największe w Europie, należące do Metro Group - 235 tys. mkw. Inwestycja eobuwie.pl - jak więc widać - jest znacząca. Sklep rozwija się z taką prędkością, że najwyraźniej potrzebuje mocy przerobowych.

Zobacz też: Rodzice zapożyczają się, by kupić dzieciom modne gadżety

 

 

W pierwszej połowie roku jego obroty przekroczyły 400 mln zł i stanowiły już 15 proc. sprzedaży całej grupy CCC. W polskim e-commerce eobuwie.pl ustępuje już tylko grupie Allegro (1,6 mld zł przychodów ciągu 17 miesięcy kończących się 31 grudnia 2017 roku).

- Inwestycja wzmocni rozwój na 13 europejskich rynkach, na których spółka jest obecna. Nowe centrum usprawni też obsługę logistyczną podmiotów z Grupy CCC, na czele z powstającym sklepem internetowym CCC - podano w komunikacie.

- W sprawnej obsłudze dziesiątek tysięcy zamówień dziennie pracownicy będą wspierać się najnowocześniejszymi rozwiązaniami automatyki magazynowej, w tym maszynami autonomicznymi. Wszystko to, by sprostać dwóm nowym wyzwaniom: wzmacnianiu pozycji na rynkach europejskich oraz uruchomieniu sklepu internetowego marki CCC - podała spółka.

W ramach synergii w obrębie grupy CCC, nowe centrum logistyczne eobuwie.pl będzie obsługiwać też sprzedaż online oferty CCC oraz innych należących do niego firm (Vogele Shoes i DeeZee.pl). Przedstawiciele spółki deklarują, że od początku zakładają etapową rozbudowę centrum przez najbliższe lata.

W 2019 roku uruchomiony ma być pierwszy obiekt o powierzchni blisko 40 tys. mkw. Wewnątrz powstanie ponad tysiąc stanowisk pracy. Aktualnie spółki należące do eobuwie.pl zatrudniają już ponad 800 osób, a w związku z uruchomieniem nowego centrum logistycznego zatrudnienie zwiększy się o dodatkowych 200 pracowników.

- Inwestycja w nowe centrum jest potrzebna w celu jeszcze sprawniejszej obsługi rynków, na których jesteśmy obecni jako eobuwie.pl oraz sklepów online marek należących do Grupy CCC - powiedział założyciel i prezes eobuwie.pl Marcin Grzymkowski. - Ale nowe centrum pozwoli nam również rozwinąć się technologicznie. Wprowadzimy rozwiązania, które przedefiniują rynek e-commerce - dodał.

W poprzednim kwartale spółka rozpoczęła działalność we Włoszech i Hiszpanii. Kraje te dołączyły do innych rynków obsługiwanych przez eobuwie: Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Grecji i Szwecji. Łącznie firma obecna jest już na 13 europejskich rynkach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ccc, handel detaliczny, eobuwie.pl
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Lola
2018-08-06 10:42
Trzymam kciuki!
Axell
2018-08-03 13:05
Brawo