Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
famed
14.04.2008 16:06

Famed Żywiec obniżył widełki do 12-22 zł za akcję

Famed Żywiec poszerzył widełki ceny emisyjnej do 12-22 zł za akcję. Wcześniej przedział cenowy wynosił 18-22 zł za akcję. Zapisy dla inwestorów indywidualnych przedłużono do 16 kwietnia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Famed Żywiec poszerzył widełki ceny emisyjnej do 12-22 zł za akcję. Wcześniej przedział cenowy wynosił 18-22 zł za akcję. Zapisy dla inwestorów indywidualnych przedłużono do 16 kwietnia, do godz. 16.00.

- _ Obniżenie dolnej granicy widełek cenowych ma w naszym zamyśle wpłynąć na zwiększenie konkurencji między inwestorami podczas zapisów, a także zapewnić odpowiednio wysoką płynność już po debiucie. Cele emisyjne określone w prospekcie pozostają bez zmian _ - powiedział Czesław Wandzel, prezes Famed Żywiec.

Ok. 72,3 mln zł z emisji Famed zamierza przeznaczyć na budowę hali produkcyjnej o powierzchni ok. 9 tys. m kw. oraz zakup maszyn i urządzeń do produkcji przede wszystkim zaawansowanych technologicznie stołów operacyjnych (w tym: centra obróbcze, wycinarki laserowe, roboty spawalnicze, urządzenia szlifujące i czyszczące, linie montażowe).

Ok. 13 mln zł spółka chce wydać na robotyzację i automatyzację procesów produkcyjnych i technologicznych. Spółka zamierza też zasilić kapitał obrotowy kwotą ok. 12 mln zł.

15 mln zł spółka planuje przeznaczyć na przejęcia w związku z budową sieci dystrybucyjnej oraz rozszerzeniem potencjału produkcyjnego. Celem przejęcia ma być podmiot prowadzący handel wyrobami medycznymi jednorazowego użytku.

Spółka oferuje 5,25 mln akcji nowej emisji serii D. Akcje serii D oferowane są inwestorom w dwóch transzach: 0,75 mln akcji w transzy detalicznej, a 3,25 mln akcji w transzy dużych inwestorów.

Pozostałe 1,25 mln akcji serii D zostało wydzielonych i stanowią one dodatkową pulę akcji oferowanych, które mogą zostać przydzielone w całości lub w części w każdej z transz, lub nieprzydzielone w ogóle, w zależności od poziomu popytu w ofercie.

_ Zapisy na 5,25 mln akcji serii D odbędą się od 10 do 16 kwietnia w transzy detalicznej i od 17 do 18 kwietnia w transzy dużych inwestorów. _ Oferującym jest Biuro Maklerskie Banku BGŻ.

W 2006 roku Famed miał 97 mln zł przychodów ze sprzedaży i 4,6 mln zł zysku netto. W pierwszym półroczu 2007 roku spółka wypracowała przychody ze sprzedaży na poziomie 40,3 mln zł i zysk netto ponad 6 mln zł.

Famed Żywiec jest największym polskim producentem wyrobów medycznych i jedyną firmą produkującą kompleksowe wyposażenie dla zakładów opieki zdrowotnej.

Około połowa produkcji przeznaczona jest na eksport, łącznie do 110 krajów na całym świecie.

Spółka posiada w ofercie ponad 300 własnych produktów i jest jedynym ze znanych producentów światowych oferującym kompleksowe wyposażenie szpitali. Oferta obejmuje m.in. stoły i lampy operacyjne, łóżka szpitalne, fotele laryngologiczne i ginekologiczne.

Tagi: famed, prospekt, ipo, debiut, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz