Notowania

idm
17.09.2007 11:31

Hardex złożył prospekt emisyjny do KNF

Hardex, producent płyt pilśniowych z Krosna Odrzańskiego, złożył w ostatni piątek prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego. Firma chce zadebiutować na GPW jeszcze w tym roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Hardex, producent płyt pilśniowych z Krosna Odrzańskiego, złożył w ostatni piątek prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego. Firma chce zadebiutować na GPW jeszcze w tym roku.

"Środki pozyskane z emisji spółka zamierza przeznaczyć m.in. na dalsze inwestycje zwiększające moce produkcyjne i poprawiające efektywność działania. Oprócz tego Hardex szuka możliwości przejęcia przedsiębiorstw z branży" - informuje spółka.

Hardex dzięki pozyskaniu pieniędzy z giełdy chce wykorzystać dobrą koniunkturę w branży producentów płyt drewnopochodnych, związaną z boomem na rynku budowlanym.

Odbiorcami produktów spółki są głównie producenci mebli, stolarki budowlanej, a także firmy z branży samochodowej i opakowaniowej.

Moce produkcyjne Hardeksu wynoszą ok. 80 tys. ton rocznie.

"(...) firma jest liderem wśród polskich producentów płyt pilśniowych twardych lakierowanych oraz wiceliderem pod względem łącznej produkcji płyt pilśniowych mokroformowanych. To również jeden z największych producentów tego typu płyt w Europie" - podał Hardex.

Sprzedaż w ok. 40 proc. trafia na krajowy rynek, reszta jest eksportowana, głównie do krajów Unii Europejskiej.

_ Oferującym akcje Hardexu jest Dom Maklerski IDMSA. _
Przyjęty na najbliższe lata program inwestycyjny przyczyni się do dalszej dywersyfikacji portfela produktów, poprawy jakości i optymalizacji kosztów.

W pierwszej połowie tego roku firma zwiększyła przychody o blisko 16 proc., a zyski o ok. 80 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Sprzedaż sięgnęła w tym okresie 58 mln zł, zysk operacyjny przekroczył 5,9 mln zł, a zysk netto wyniósł ponad 4,6 mln zł.

W 2006 roku przychody spółki wyniosły 100 mln zł, zysk operacyjny 8,4 mln zł, a zysk netto 6,5 mln zł.

Obecnymi akcjonariuszami spółki są: fundusz BBI Capital (59,4
proc. udziałów), Skarb Państwa (25 proc.) i pracownicy (15,6 proc.).

Tagi: idm, ipo, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz