Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
newconnect
04.09.2008 13:31

Internity chce zadebiutować w październiku

Firma zajmująca się sprzedażą luksusowego wyposażenia wnętrz pozyskała od funduszu BBI Capital 3,25 mln zł na inwestycje. W przyszłym roku z NewConnect chce przejść na GPW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kinga Śliwa)

Firma zajmująca się sprzedażą luksusowego wyposażenia wnętrz pozyskała od funduszu BBI Capital 3,25 mln zł na inwestycje. W przyszłym roku chce przejść *z NewConnect* *na GPW. *

Internity posiada 6 sklepów z designerskim wyposażeniem łazienek (5 w Warszawie, jeden w Krakowie). Ponadto oferuje wykańczanie mieszkań pod klucz we współpracy z czołowymi deweloperami.

W ubiegłym roku Internity miało 31 mln zł skonsolidowanych przychodów i 1,45 mln zł zysku netto.

- _ Na koniec tego roku na poziomie skonsolidowanym planujemy przekroczenie 50 mln zł sprzedaży i 2,7 mln zł na czysto. Moją intencją jest utrzymanie przynajmniej 50 proc. dynamiki w kolejnych latach _ - zapowiada Piotr Grupiński, prezes i największy akcjonariusz Internity.

Emisję o wartości około 3,25 mln zł debiutanta na NewConnect objął giełdowy fundusz BBI Capital. Obecnie fundusz kontroluje 8,7 proc. kapitału spółki.

- _ Pieniądze wykorzystamy na inwestycje w system informatyczny, otwarcia nowych sklepów w kolejnych największych miastach w Polsce i rozszerzanie naszej oferty poza wyposażenie łazienkowe _. _ Liczę, że wejdziemy na NewConnect w październiku _ - dodaje szef firmy.

Jego zdaniem pogorszenie sytuacji na rynku nieruchomościowym nie ma wpływu na jego spółkę.

- _ To wręcz dodatkowy impuls dla nas, gdyż deweloperzy kuszą coraz bardziej wyrafinowaną ofertą. Najlepszy przykład to Dom Dewelopment, który oferuje mieszkania z wykończeniem pod klucz. My w tym uczestniczymy. Liczmy również na zamówienia od spółki z grupy naszego inwestora finansowego, czyli BBI Development, który rozpoczyna duże projekty mieszkaniowe _ - zaznacza Piotr Grupiński.

Sprzedaż firmy w 80 proc. kierowana jest do klientów detalicznych. Jednak Internity uczestniczy również w wyposażaniu prestiżowych lokalizacji, jak chociażby Złotych Tarasów. Jednocześnie 10 proc. przychodów spółki to usługi wykończeniowe.

Firma zapowiada rychłe przejście na główny parkiet GPW.

- _ W zależności od koniunktury giełdowej planujemy wejście na GPW już w przyszłym roku. Będzie się to wiązało z nową emisją, którą szacujemy na 10 mln zł. Pomyślimy wtedy o przejęciach spółek, które uzupełnią nasz profil działalności _ - dodaje prezes Internity.

Firma oferuje m.in. produkty takich marek jak: Ceramiche Marazzi, Villeroy&Boch, Hans Grohe czy Bisazza.

Tagi: newconnect, giełda, wiadomości, gospodarka, ipo, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz