Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jutro debiut Cyfrowego Polsatu

0
Podziel się:

Akcje Cyfrowego Polsatu, największej polskiej platformy telewizji cyfrowej, zadebiutują na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych 6 maja.

Jutro debiut Cyfrowego Polsatu
(PAP/Leszek Szymański)

Cena emisyjna wyniosła 12,5 zł, co oznacza, że wartość oferty wyniosła ok. 839 mln zł. Inwestorzy objęli 67,1 mln istniejących akcji należących do głównego udziałowca spółki - Polaris Finance, w tym inwestorzy indywidualni objęli 6,5 mln akcji a inwestorzy instytucjonalni w ramach oferty globalnej - 60,6 mln akcji.

Początkowo Polaris zamierzał sprzedać do 75 mln akcji, dla których ustalono przedział cenowy na poziomie 10,8-13,8 zł.

Stopa redukcji w zapisach na akcje w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła 88,46%, a popyt zgłoszony przez inwestorów instytucjonalnych w ramach księgi popytu 4,3-krotnie przekroczył liczbę akcji oferowanych.

Cyfrowy Polsat planuje do końca tego roku przeznaczyć na inwestycje 62,6 mln zł, w tym nakłady inwestycyjne na projekt wirtualnego operatora komórkowego MVNO nie powinny przekroczyć 12,7 mln zł. W program MVNO firma zainwestowała już 18,7 mln zł, w tym na zakup systemów telekomunikacyjnych i systemu bilingowego.

Oprócz projektu MVNO, Cyfrowy Polsat zainwestuje w modernizację i rozbudowę nieruchomości a także rozwój infrastruktury IT, modernizację centrum satelitarnego, obsługę serwisową dekoderów oraz dystrybucję i logistykę.

Obecnie 85% akcji Polaris kontroluje Zygmunt Solorz-Żak, a 15% - Heronim Ruta. Ponadto Solorz-Żak zachowa bezpośrednio 3,95% akcji (4,66% głosów) Cyfrowego Polsatu. Pozostałe akcje należą do osób fizycznych, w tym kadry menedżerskiej.

Dotychczasowi akcjonariusze zobowiązali się do niesprzedawania akcji Cyfrowego Polsatu w terminie 180 dni od debiutu Cyfrowego Polsatu na GPW. Ponadto spółka nie przeprowadzi w tym okresie nowych emisji akcji.

Zgodnie z międzynarodowymi standardami rachunkowości, w 2007 roku przychody zwiększyły się o 65,1% do 796,7 mln zł. Skorygowany wynik EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację) wzrósł w tym czasie o ponad 136,7% do 176,1 mln zł, a zysk netto wyniósł 113,4 mln zł, czyli o ponad 100% więcej niż rok wcześniej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)