Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marek Knitter
|

Organic Farma Zdrowia wejdzie na NewConnect

0
Podziel się:

Organic Farma Zdrowia w tym roku zadebiutuje na NewConnect. Środki z emisji zamierza przeznaczyć na rozwój sieci sprzedaży i konsolidację rynku, informuje Money.pl, prezes spółki Sławomir Chłoń.

Organic Farma Zdrowia wejdzie na NewConnect

Organic Farma Zdrowia w tym roku zadebiutuje na NewConnect. Środki z emisji zamierza przeznaczyć na dalszy rozwój sieci sprzedaży i konsolidację rynku, informuje Money.pl, prezes Sławomir Chłoń.

Organic Farma Zdrowia o pierwsza i największa w Polsce sieć samoobsługowych sklepów ze zdrową żywnością. Spółka kończy pracę nad dokumentem informacyjnym i jeszcze w tym roku ma nadzieję zadebiutować na NewConnect.

,,Z emisji akcji zamierzamy pozyskać kilkanaście milionów złotych. Środki zamierzamy przeznaczyć na rozwój organicznych, czyli będziemy otwierać kolejne sklepy w tym także pierwszy w Polsce supermarket z żywnością ekologiczną. Część pieniędzy przeznaczymy również na konsolidację rynku i system informatyczny" - mówi Money.pl, prezes spółki, Sławomir Chłoń.

Obecnie sieć składa się z 13 sklepów zlokalizowanych głównie w centrach handlowych i dwóch restauracji z jedzeniem wegetariańskim. Firma posiada również znaczące udziały w spółce ekosfera.pl prowadzącej sprzedaż przez internet.,,W przyszłym tygodniu otworzymy nasz 14 sklep. Natomiast w kolejnym roku zamierzamy uruchomić kolejnych 7-10 sklepów" - dodaje Chłoń.

_ W ciągu trzech lat spółka zamierza posiadać 50-60 lokalizacji w Polsce lub osiągnąć 10 proc. wartości obrotu na tym rynku, które obecnie szacowane są na 50 mln euro. _

,,Rynek zdrowej żywości bardzo dynamicznie się rozwija. Na przykład w Niemczech obroty na tym rynku sięgają 4 mld euro. Szacujemy, że w Polsce będzie on rósł co najmniej 30 proc. rocznie. W tej chwili jesteśmy jedyną dużą siecią z takim asortymentem w naszym kraju" - mówi Chłoń.

Rynek zdrowej żywności w Polsce jest bardzo rozdrobniony. Funkcjonuje na nim 250-300 firm. Jednak poza kilkoma mniejszymi sieciami, Organic Farma Zdrowia jest jedyną tak dużą spółką funkcjonującą w tym segmencie.

Prezes nie wyklucza, że w dłuższym terminie spółka przeniesie się z rynku NewConnect na GPW. ,,Już teraz przyjęliśmy wszystkie zasady dobrych praktyk takie jakie obowiązują spółki giełdowe notowane na podstawowym rynku" - dodaje Chłoń.

Do tej pory wszystkie zyski spółki wspierały rozwój sieci sprzedaży. Obroty 2006 roku wynosiły 1,3 mln zł. W tym roku zamkną się one kwotą ponad 10 mln zł. ,,W przyszłym roku podwoimy nasze przychody, a w połowie 2008 będziemy chcieli pokazać już zysk" - mówi Chłoń.

Spółka powstała na bazie rodzinnej firmy i pod obecną nazwą funkcjonuje od marca 2006 roku. Głównymi udziałowcami są: Przemysław Tomaszewski, Sławomir Chłoń i dwie inne osoby fizyczne.

Autoryzowanym doradcą spółki jest ECM Dom Maklerski.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)