Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Satalecki
|

Polski producent gier komputerowych wejdzie na GPW

0
Podziel się:

City Interactive - największy producent gier w naszym kraju - lada dzień złoży prospekt emisyjny w KNF. Jak dowiedział się Money.pl spółka chce pozyskać z giełdy 40 mln zł.

Polski producent gier komputerowych wejdzie na GPW

Firma City Interactive - największy producent gier w naszym kraju - lada dzień złoży prospekt emisyjny w KNF. Jak dowiedział się Money.pl spółka chce pozyskać z giełdy 40 mln zł.

Pieniądze pozyskane z emisji mają zostać przeznaczone przede wszystkim na rozszerzenie sieci dystrybucji. Chodzi przede wszystkim o kraje takie jak Francja, USA czy Wielka Brytania.

Obecnie firma swoje produkty sprzedaje w Polsce, Europie Zachodniej, Rosji, Azji oraz w Ameryce Północnej. Według prezesa zarządu firmy -Marka Tymińskiego - na razie większość przychodów generowana jest w Polsce, jednak ta tendencja będzie zmieniana tak, aby zdecydowana większość sprzedaży była generowana za granicą

_ Spółka w poprzednim roku zanotowała 16 mln zł. przychodów oraz ponad 3 mln zł. zysku netto. _

City Interactive będzie pierwszą spółką tego typu na GPW. Warszawska firma zajmuje się produkcją oraz wydawaniem gier komputerowych. Dotychczas skupiała się na rynku komputerów osobistych (PC), ale jak powiedział Money.pl Marek Tymiński - planowane jest wejście na rynek konsol przenośnych, zaczynając od platformy Nintendo Dual Screen( Nintendo DS).

Produkowane przez City Interactive gry charakteryzują się niską ceną oraz tym, że jest to rozrywka nastawiona głównie na akcję. Firma w Polsce dystrybuuje gry głównie poprzez swoje wydawnictwa: PC Premiera, Game On, PC CD, Ipmerium Gier DVD, Twoja Gra, PC HIT.

Ich ceny wahają się średnio w przedziale 9,99 zł. - 19,99 zł. Spółka prowadzi podobną politykę cenową za granicą, gdzie ceny jej gier wahają się w przedziale 9,99 euro - 19,99 euro.

Najbardziej znane tytuły stworzone przez City Interactive to: seria Terrorist Takedown, Redneck Kentucky czy Code of Honor.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)