Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
reinhold polska
02.11.2007 14:33

Reinhold Polska rezygnuje z oferty

Szwedzki developer Reinhold Polska z powodu trudnej sytuacji na rynkach finansowych zrezygnował z przeprowadzenia publicznej oferty 1,4 mln akcji, ale podtrzymuje plan debiutu na warszawskiej giełdzie 15 listopada.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szwedzki developer Reinhold Polska z powodu trudnej sytuacji na rynkach finansowych zrezygnował z przeprowadzenia publicznej oferty 1,4 mln akcji, ale podtrzymuje plan debiutu na warszawskiej giełdzie 15 listopada.

Reinhold Polska chciał w publicznej ofercie sprzedać 1 mln akcji nowej emisji oraz 400 tys. akcji należących do dotychczasowych akcjonariuszy.

Spółka planowała wykorzystanie kapitału z emisji na sfinansowanie aktualnie realizowanych projektów. Zakup nowych nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych miał być sfinansowany częściowo ze środków z emisji, a częściowo z pożyczek bankowych.

Spółka zapewnia w komunikacie, że decyzja o rezygnacji z emisji nowych akcji nie zaszkodzi planom jej rozwoju w Polsce.

Reinhold Polska prowadzi w Polsce działalność deweloperską od 2005 roku. Spółka buduje i sprzedaje nieruchomości mieszkaniowe (ok. 20 proc. działalności), a także realizuje projekty deweloperskie w zakresie nieruchomości biurowych (ok. 60 proc.) oraz komercyjnych (ok. 20 proc.)

Obecnie w portfelu Reinhold Polska znajduje się 10 projektów, realizowanych we Wrocławiu, Warszawie, Katowicach, Krakowie, i Gliwicach. Pierwsze inwestycje będą oddawane w II kwartale 2008 roku.

W I półroczu 2007 roku Reinhold Polska miał 1,1 mln SEK przychodów oraz 114 tys. SEK zysku netto.

Spółka szacuje, że w 2008 roku odda siedem inwestycji i prognozuje, że zysk netto na tych projektach wyniesie 12,05 mln euro. W 2009 roku zostaną oddane kolejne trzy projekty, które przyniosą zysk 8,25 mln euro.

Głównym akcjonariuszem Reinhold Polska AB jest obecnie zarejestrowany w Holandii Reinhold Group BV, posiadający 15,14 proc. udziałów oraz 60 proc. głosów na WZA. 17,52 proc. akcji oraz 8,12 proc. głosów posiada Straumur-Burdaras Investment Bank.

67,34 proc. udziałów i 31,22 proc. głosów należy do akcjonariuszy mniejszościowych, z których każdy dysponuje poniżej 5 proc. udziałów.

Tagi: reinhold polska, giełda, wiadomości, gospodarka, ipo, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz