Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Reinhold Polska zadebiutuje na GPW w czwartek

0
Podziel się

Szwedzka spółka deweloperska Reinhold Polska zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w czwartek 13 grudnia. Będzie to 11-ty zagraniczny debiut w tym roku oraz 77-ma spółka wchodząca na główny parkiet GPW w 2007 roku.

Reinhold Polska zadebiutuje na GPW w czwartek
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bCYPGheJ

*Szwedzka spółka deweloperska Reinhold Polska zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w czwartek 13 grudnia. Będzie to 11-ty zagraniczny debiut w tym roku oraz 77-ma spółka wchodząca na główny parkiet GPW w 2007 roku. *

Giełda podała, że kurs odniesienia na pierwszą sesję wynosi 25,37 zł, tj. równowartość 62 SEK w ostatnim dniu notowań na nieoficjalnym rynku obrotu organizowanym przez szwedzki bank inwestycyjny OHMAN Group.

"Notowania akcji spółki na tym rynku zostały zawieszone od 22 września 2007 roku w związku z planowaną ofertą publiczną i dopuszczeniem do obrotu na GPW w Warszawie" - czytamy w komunikacie.

bCYPGheL

GPW poinformowała, że prospekt emisyjny spółki został zatwierdzony przez Szwedzki Organ Nadzoru (Finansinspektionen) w 9 października 2007 roku, a Komisja Nadzoru Finansowego w dniu 12 października 2007 roku wystawiła dokument potwierdzający notyfikację zatwierdzenia prospektu.

Pod koniec października Beskidzki Dom Maklerski (BDM), członek konsorcjum dystrybucyjnego akcji Reinhold Polska, który przyjmował zapisy od inwestorów indywidualnych podał, że cena emisyjna akcji nowej emisji liczącej 1 mln sztuk dewelopera została ustalona na 30 zł. Wcześniej podana przewidywana pierwotna cena wynosiła około 150 SEK za jedną akcję, czyli ok. 60 zł.

Projekty spółki obejmują zakup nowych nieruchomości mieszkaniowych oraz komercyjnych i zostaną sfinansowane częściowo ze środków pochodzących z emisji akcji oraz z pożyczek bankowych. Udział kredytów bankowych w całości inwestycji stanowić będzie ok. 70-85%.

W pierwszej kolejności spółka będzie prowadzić działalność w segmencie nieruchomości biurowych, handlowo-usługowych, magazynowo-logistycznych oraz mieszkalnych.

bCYPGheR

Reinhold podkreśla, że wspólnym mianownikiem dla wszystkich inwestycji jest fakt, że każda z nich powinna przynieść średni zwrot z kapitału własnego w wysokości ponad 15% rocznie.

Głównym akcjonariuszem spółki jest Reinhold Group BV, przedsiębiorstwo inwestycyjne zarejestrowane w Holandii, dysponujące 15,14% udziałów i 60,60% głosów. Pozostałymi 17,52% udziałów i 8,12% głosów dysponuje Straumur-Burdaras Investment Bank. Z kolei 67,34% udziałów i 31,22% głosów należy do akcjonariuszy mniejszościowych, z których każdy dysponuje poniżej 5% udziałów w spółce.

Na 31 grudnia 2006 roku i 30 czerwca 2007 roku spółka nie zanotowała przychodów, ponieważ wszystkie projekty są w toku.

W prospekcie podano, że w 2008 roku ze zrealizowanych projektów zysk wyniesie 12 mln euro, a w 2009 roku 8,2 mln euro

bCYPGhfm
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)