Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Selvita chce pozyskać od inwestorów 30 mln zł

0
Podziel się:

Spółka farmaceutyczna opublikowała harmonogram oferty publicznej.

Bogusław Sieczkowski, wiceprezes Selvity
Bogusław Sieczkowski, wiceprezes Selvity (Selvita)
bEEdqoHV

Selvita chce pozyskać z publicznej emisji akcji ok. 30 mln zł, z czego około 80 proc. ma sfinansować projekty innowacyjne, a 20 proc. rozwój segmentu usług - wynika z prospektu emisyjnego.

Wielkość oferty nie może przekroczyć 2.651.891 akcji zwykłych na okaziciela. Aktualnie kapitał spółki dzieli się na 10.463.566 akcji.

Z prospektu wynika, że spółka chce pozyskać z oferty publicznej akcji serii F środki netto w kwocie ok. 30 mln zł, które mają zostać przeznaczone na segmentu innowacyjnego (ok. 24,5 mln zł) i segment usług (ok. 6 mln zł).

bEEdqoHX

_ Wpływy pieniężne z oferty pozwolą na sfinansowanie ok. 50 proc. nakładów wymaganych do realizacji celów emisji – pozostała część zostanie sfinansowana uzupełniającymi źródła finansowania, tj. dotacjami unijnymi i krajowymi, środkami własnymi wypracowanymi w toku działalności operacyjnej oraz pochodzącymi z umów partneringowych _ - napisano.

W pierwszych trzech kwartałach 2014 r. łączne przychody spółki wyniosły 29,14 mln zł, czyli o 112 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2013. Od początku roku Selvita wypracowała 3,7 mln zł zysku netto. W tym samym okresie 2013 r. firma notowała stratę na poziomie 2,71 mln zł.

Według stanu z 6 listopada backlog Selvity na 2014 r. wynosił 40,06 mln zł, czyli o ok. 83 proc. więcej niż suma przychodów wypracowanych w całym 2013 r. Selvita prognozuje wypracowanie w całym 2014 r. dodatniego wyniku netto.

Głównym akcjonariuszem Selvity jest jej prezes Paweł Przewięźlikowski, który posiada akcje stanowiące 52,1 proc. kapitału zakładowego i 61,6 proc. głosów na WZ. Ponadto Bogusław Sieczkowski, wiceprezes spółki kontroluje 8,7 proc. kapitału i 10 proc. głosów na WZ, a należąca do wiceprzewodniczącego rady nadzorczej Tadeusza Wesołowskiego spółka Privatech Holdings Limited 8,9 proc. akcji i 6,4 proc. głosów.

bEEdqoId

Harmonogram oferty:

do 28 listopada - podanie maksymalnej ceny akcji;

1-12 grudnia - proces budowy księgi popytu;

Do 10 grudnia - podanie ceny ostatecznej, ostatecznej liczby akcji oferowanych w poszczególnych transzach;

bEEdqoIe

1-8 grudnia - przyjmowanie zapisów i wpłat w transzy inwestorów indywidualnych;

10-12 grudnia - przyjmowanie zapisów i wpłat w transzy inwestorów instytucjonalnych;

Do 16 grudnia - planowany przydział akcji.

Selvita działa w dwóch obszarach biznesowych: segmencie innowacyjnym oraz segmencie usługowym.

bEEdqoIf

Segment innowacyjny zorientowany jest na poszukiwanie nowych, oryginalnych leków – przede wszystkim w obszarze onkologicznym. Model biznesowy spółki zakłada poszukiwanie partnerów do projektów wśród większych firm farmaceutycznych, chętnych do sfinansowania kolejnych etapów rozwoju poszczególnych projektów w zamian za udziały w przyszłych zyskach w przypadku ich powodzenia.

Selvita świadczy również usługi na rzecz podmiotów zewnętrznych w zakresie badań m.in. biotechnologicznych, biologicznych, chemicznych, medycznych oraz bioinformatyki.(PAP)

bEEdqoIy
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)