Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sobolewski: Do końca roku na NewConnect 15-20 firm

0
Podziel się:

"Zaczynamy z pięcioma spółkami. To niezły wynik. Na koniec września łącznie na NewConnect może notowanych 10 podmiotów. Są na to realne szanse" - mówi prezes GPW, Ludwik Sobolewski.

Sobolewski: Do końca roku na NewConnect 15-20 firm
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Do końca września na NewConnect, nowym rynku warszawskiej giełdy, może być notowanych 10 spółek, a do końca roku 15-20 firm - powiedział prezes GPW Ludwik Sobolewski (na zdjęciu).

"Zaczynamy z pięcioma spółkami. To niezły wynik. Na koniec września łącznie na NewConnect może notowanych 10 podmiotów. Są na to realne szanse. Myślę, że do końca roku liczba ta może wzrosnąć do 15-20" - powiedział Sobolewski. ZOBACZ TAKŻE: GPW odpala NewConnect

Dotychczasowa lista autoryzowanych doradców na rynku NewConnect obejmuje 44 podmioty. Jak poinformował Sobolewski, może się ona jeszcze trochę zwiększyć, o 10-15 podmiotów.

Dodał jednak, że będzie ona co jakiś czas weryfikowana. "Za jakieś pół roku przyjrzymy się efektywności tych doradców, jakości ich pracy. To ważny element bezpieczeństwa tego systemu. Nie każdy, kto złożył aplikację, dostał się na tę listę. Mamy już mały +salonik odrzuconych+" - poinformował Sobolewski.

Według prezesa, GPW pobije w tym roku rekord wszech czasów z 1997 roku, kiedy to na warszawskim rynku zadebiutowały 62 spółki. Ocenia on, że liczba debiutantów w 2007 roku powinna zamknąć się w przedziale 60-70.

_ Od początku roku na GPW zadebiutowało 46 podmiotów. _Sobolewski poinformował, że oprócz współpracy z giełdą ukraińską czy koreańską, GPW utrzymuje też kontakty z giełdą w Baku, w Azerbejdżanie.

"Pracujemy nad koncepcją indeksów giełdowych dla giełdy w Baku.
Niewykluczone, że ta współpraca będzie miała szerszy wymiar (...).
Giełda w Baku jest ciekawa i jest najwyraźniej zainteresowana współpracą z nami, a nie np. z Rosją" - powiedział.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)