Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
łazienki
29.10.2007 14:48

Wema planuje debiut na GPW

Spółka Wema, dystrybutor i importer płytek ceramicznych i wyposażenia łazienek, chce przeprowadzić publiczną ofertę akcji i zadebiutować na giełdzie w pierwszym półroczu 2008 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Prace nad prospektem są mocno zaawansowane" - powiedział podczas IPO Day przedstawiciel DM BZWBK, oferujący akcje w publicznym obrocie. Dodał, że oferta i debiut powinny odbyć się w pierwszym półroczu 2008 roku.

"Celem emisji akcji jest pozyskanie środków na rozbudowę sieci detalicznej - organiczną i przez przejęcia - i budowę centrum logistycznego" - powiedział Zbigniew Łobacz, przewodniczący rady nadzorczej spółki. Nie podał wartości oferty i emisji informując, że będzie to także zależeć od konkretnych planów przejęcia salonów sprzedaży.
_ W połowie października media podały, że wartość oferty wyniesie ok. 100 mln zł. _ "Chcemy podwoić liczbę salonów" - powiedział szef RN. Z prezentacji wynika, że ich liczba ma wzrosnąć do 30-40 z 16 obecnie w ciągu 3-4 lat.

Łobacz poinformował, że po emisji pakiet kontrolny pozostanie w rękach dotychczasowych akcjonariuszy.

Wema posiada 7% polskiego rynku płytek ceramicznych ze sprzedażą ok. 5 mln m. kw. rocznie.

W 2006 roku spółka zarobiła netto 6,2 mln zł, przy zysku operacyjnym w wysokości 9,1 mln zł i przychodach ze sprzedaży w wysokości 147,6 mln zł. Plan na 2007 rok zakłada odpowiednio 18,0 mln zł, 23,1 mln zł i 190 mln zł.

Tagi: łazienki, debiut, ipo, gpw, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz