Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielton w tym roku wejdzie na GPW

0
Podziel się:

Największy polski producent przyczep i naczep, spółka Wielton, planuje w tym roku zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych. Prospekt emisyjny już został złożony w KNF.

Wielton w tym roku wejdzie na GPW
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Największy polski producent przyczep i naczep, spółka Wielton, planuje w tym roku zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych. Dzięki pozyskanym środkom firma chce w ciągu 2 lat dokonać dużego przejęcia w kraju lub za granicą, albo zbudować nową fabrykę

"Dajemy sobie dwa lata na zrealizowanie przejęcia, równocześnie pracujemy nad wariantem polegającym na budowie nowej fabryki" - mówi prezes Włodzimierz Masłowski, W wariancie, w którym firma dokona przejęcia, możliwa jest jedna duża transakcja, albo kilka mniejszych.

"W grę wchodzi zakup krajowego rywala, albo firmy zagranicznej" - mówi prezes. Dodał, że Wielton zidentyfikował kilkanaście celów ewentualnej akwizycji. Wśród zagranicznych celów przejęć w grę wchodzą spółki z krajów, które Wielton uważa za strategicznie ważne, a więc Rosji, Ukrainy, albo Rumunii.

Jeśli Wielton nie sfinalizuje przejęcia, zbuduje nową fabrykę. Według Masłowskiego, tu również w grę wchodzi lokalizacja w Polsce, albo na wschodzie Europy.

_ W czerwcu "Dziennik Łódzki" oceniał, że Wielton będzie chciał pozyskać z rynku kilkadziesiąt milionów złotych. Część przeznaczy na budowę sieci sprzedaży, a część na dalszą modernizację swojej fabryki w Wieluniu. _ "Zakładamy, że nasz debiut giełdowy odbędzie się na przełomie III i IV kwartału" - powiedział Masłowski. Prospekt emisyjny został już złożony w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

W 2006 roku przychody Wieltonu wyniosły 278 mln zł. Masłowski poinformował, że w I połowie tego roku przychody ze sprzedaży wyniosły 181,69 mln zł, co oznacza 40-proc. wzrost w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Masłowski ocenia, że Wielton jest największym polskim producentem przyczep i naczep, a w Europie, należy do pierwszej dziesiątki. Spółka chce zbliżyć się do pierwszej trójki. W tej chwili firma sprzedaje swoje produkty do ok. 20 krajów w tym m.in. do Rosji i Ukrainy (przez spółki zależne), Białorusi oraz krajów bałtyckich (przez przedstawicieli handlowych)
oraz Włoch, Niemiec, Rumunii, Czech, Słowacji, Węgier, Holandii i Bułgarii (przez dealerów).

Wielton chce wprowadzić do swojego zakładu w Wieluniu nowe technologie lakiernicze oraz spawalnicze. Chce też zwiększyć ofertę o nowe produkty, oraz ponownie wprowadzić produkty, z których zrezygnowała wcześniej. Należą do nich systemy wymienne, przyczepy z obrotnicą oraz innymi modyfikacjami, a także nowe typy wywrotek.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)