Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izostal dostarczy Gaz-Systemowi łuki do budowy gazociągów w ramach Baltic Pipe

1
Podziel się:

Gaz-System podpisał z Izostalem - spółką zależną Stalprofilu - umowę na dostawę łuków giętych indukcyjnie na potrzeby budowy gazociągów Goleniów-Lwówek i Niechorze-Płoty budowanych na potrzeby projektu Baltic Pipe, podała spółka. Wartość kontraktu wynosi ok. 2,3 mln euro.

Izostal dostarczy Gaz-Systemowi łuki do budowy gazociągów w ramach Baltic Pipe
bEsmoMvF

"Zgodnie z kontraktem Izostal dostarczy 90 łuków wytwarzanych za pomocą metody gięcia indukcyjnego. Łączna waga wszystkich łuków przekroczy 202 tony. Pierwsze dostawy nastąpią w marcu 2021 r. Całe zamówienie ma zostać zrealizowane do końca kwietnia 2021 r." - czytamy w komunikacie.

Łuki zostaną wykorzystane do budowy lądowych komponentów Baltic Pipe.

Wykonawca został wybrany na podstawie konkurencyjnego postępowania w ramach umowy ramowej, podano także.

bEsmoMvH

Projekt Baltic Pipe ma na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu na rynku europejskim. Projekt składa się z 5 komponentów. Jednym z nich jest rozbudowa i modernizacja polskiego systemu przesyłowego gazu ziemnego. W wyniku realizacji tej części inwestycji nastąpi połączenie gazociągu podmorskiego z istniejącym systemem przesyłowym poprzez budowę gazociągów: Niechorze - Płoty - Goleniów i Goleniów-Lwówek, tłoczni w Gustorzynie oraz rozbudowę tłoczni gazu w Goleniowie i Odolanowie.

Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego oraz zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce.

Stalprofil jest jednym z największych dystrybutorów stali w Polsce, oferującym wyroby hutnicze w sprzedaży krajowej i zagranicznej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.

bEsmoMwi
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
wth
rok temu
Świetna, pozytywna wiadomość.