Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

J.W. Construction ogłosił skup do 11 mln akcji własnych po 2,7 zł/szt.

0
Podziel się:

J.W. Construction Holding postanowił przystąpić do nabywania akcji własnych w liczbie do 11 mln szt. po cenie 2,7 zł, podała spółka.

J.W. Construction ogłosił skup do 11 mln akcji własnych po 2,7 zł/szt.

"Program będzie realizowany poprzez zaproszenie do składania ofert sprzedaży akcji spółki w transakcjach poza rynkiem regulowanym prowadzonym przez GWP, skierowanych przez spółkę do wszystkich akcjonariuszy spółki, której warunki są zbliżone do warunków publicznego wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji, aby umożliwić i zapewnić wszystkim akcjonariuszom spółki możliwość sprzedaży akcji własnych spółce" - czytamy w komunikacie.

Programu skupu akcji własnych będzie prowadzony za pośrednictwem Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska, podano także.

Termin rozpoczęcia przyjmowania zapisów to 8 kwietnia 2019 r., termin zakończenia zapisów - 18 kwietnia 2019 r., planowany termin transakcji nabycia to 26 kwietnia 2019 r.

Skup prowadzony jest na podstawie uchwały nr 4 nadzwyczajnego walnego zgromadzenia z 15 marca 2019 r., zgodnie z nią zarząd przekazał kwotę w łącznej wysokości 50 mln zł na kapitał rezerwowy utworzony z przeznaczeniem na rozliczenie łącznej ceny nabycia akcji. Akcjonariusze zdecydowali wtedy o wyrażeniu zgody na nabycie przez spółkę do 17 771 888 akcji własnych (do 20% kapitału zakładowego)
po cenie od 2,18 zł do 3,4 zł.

J.W. Construction Holding to jeden z największych polskich deweloperów mieszkaniowych i generalny wykonawca większości własnych inwestycji. Aktywny także na rynku nieruchomości komercyjnych i luksusowych, m.in. jako właściciel i operator hoteli. JWCH jest notowany na GPW od 2007 r.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)