Notowania

giełda
18.07.2019 07:51

Jeronimo Martins na polskiej giełdzie. Nowe certyfikaty strukturyzowane

Inwestorzy nie kupią wprawdzie akcji właściciela największej sieci dyskontów w Polsce, ale 16 lipca ruszyły certyfikaty oparte o jego papiery.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
W kraju działa ponad 2820 sklepów Biedronka

16 lipca w obrocie giełdowym znalazły się nowe certyfikaty strukturyzowane – dwie serie typu Faktor oraz jedna seria typu Tracker - wyemitowane przez Raiffeisen Centrobank. Instrumentem bazowym dla nowej emisji certyfikatów są akcje Jeronimo Martins - właściciela największej sieci dyskontów w Polsce.

"GPW konsekwentnie rozszerza swoją ofertę produktową o kolejne instrumenty finansowe adresowane do inwestorów o zróżnicowanej skłonności do ryzyka. Dostęp do szerokiego wachlarza produktów pozwala inwestorom na dywersyfikację portfela, szczególnie w czasach słabszej koniunktury na rynkach finansowych" – czytamy w komunikacie GPW.

Zakaz handlu w Polsce zabrał w ciągu roku firmie Jeronimo Martins 4 proc. jej przychodów
Jeronimo Martins vs. Kościół. Właściciel Biedronki może mieć kłopoty

- Cieszymy się, że Raiffeisen Centrobank wyemitował kolejne serie certyfikatów strukturyzowanych na naszym rynku. Atrakcyjny instrument bazowy, jakim są akcje Jeronimo Martins – właściciela największej sieci detalicznej w Polsce, daje ekspozycję na akcje spółki, która notowana jest na rynkach zagranicznych - mówi Izabela Olszewska, członek zarządu GPW.

Obejrzyj: OFE do likwidacji. Co z pieniędzmi, które inwestują na giełdzie

Jeronimo Martins Polska jest właścicielem Biedronki, największej sieci detalicznej w Polsce. W kraju działa 2820 sklepów w ponad tysiącu miejscowościach i wciąż powstają kolejne.

Na GPW notowanych jest łącznie ponad 1200 produktów strukturyzowanych. Inwestorzy mają duży wybór zróżnicowanych instrumentów bazowych: akcji, koszyków akcji, indeksów czy produktów rolnych. Ponadto produkty strukturyzowane umożliwiają wybór instrumentu bazowego zgodnego z preferowanym poziomem ryzyka inwestycyjnego, a także możliwość zarabiania na wzrostach i spadkach cen instrumentów bazowych.

Podstawowe informacje dotyczące debiutujących certyfikatów zamieszczone zostały na stronie internetowej GPW.

Klient poznańskiego outletu wydał jednorazowo 24 tys. zł na zakupy
24 tys. zł na rachunku z Biedronki? Tak, ale to nie jest zwykła Biedronka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, gpw, Biedronka, Jeronimo Martins Polska S.A, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-07-2019

słabo to widzęKijem bym tego nie ruszył. Zdaje się że Biedronka najlepszy okres ma już za sobą. Zakaz handlu w niedziele dosyć mocno uderzył w Biedronkę a w … Czytaj całość

18-07-2019

TESCOLUDEKJAAKNIEKIJEMTOPALOM

Rozwiń komentarze (2)