Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

JLR będzie kontynuował dział. importerską w Polsce bez udziału spółek grupy BAH

0
Podziel się

Działalność importerska samochodów Jaguar, Land Rover na terenie Polski, po wygaśnięciu umowy importerskiej zawartej 31 maja 2016 r. przez British Automotive Polska (BAP) - spółkę zależną British Automotive Holding (BAH) - będzie kontynuowana bez udziału spółek z grupy kapitałowej BAH, podała spółka.

JLR będzie kontynuował dział. importerską w Polsce bez udziału spółek grupy BAH
bCXSCBIl

Zgodnie z informacją otrzymaną od Jaguar Land Rover Deutschland GMBH (JLR) - spółki będącej centralą koncernu Jaguar Land Rover w regionie europejskim - działalność importerska będzie kontynuowana przez JLR wspólnie ze spółką Inchcape PLC, która to spółka obecnie prowadzi działalność importerską samochodów marki Jaguar, Land Rover na terenie Finlandii oraz krajów bałtyckich, podano.

"Jednocześnie JLR potwierdził, iż po zakończeniu prowadzenia działalności importerskiej przez spółki z grupy kapitałowej emitenta JLR zamierza kontynuować współpracę ze wszystkimi działającymi w Polsce autoryzowanymi dilerami samochodów Jaguar, Land Rover, tj. zarówno dilerami należącymi do grupy kapitałowej emitenta, jak też z pozostałymi. Ponadto emitent wskazuje, iż ze względu na otrzymanie informacji od JLR o kontynuacji działalności importerskiej przez JLR wspólnie z Inchcape PLC podjął 28 lipca 2020 r. decyzję o rozpoczęciu procedury szacowania wartości akcji BAP i wysokości odpisów aktualizacyjnych związanych ze zmniejszoną wartością akcji BAP. Na moment podjęcia decyzji o rozpoczęciu tego procesu emitent planuje przekazać ostateczną wartość odpisów aktualizacyjnych dotyczących wartości akcji BAP w terminie nie późniejszym niż do 7 sierpnia 2020 r." - czytamy w komunikacie.

British Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.

bCXSCBIO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)