Notowania

jsw
21.01.2019 21:46

JSW z trzyosobowym zarządem. Minister po rozmowach ze związkowcami

Pozostawienie prezesa na stanowisku i brak dalszych zmian w zarządzie. Ale też nie ma mowy o powrocie do pracy zwolnionych wiceprezesów - to według nieoficjalnych doniesień efekty rozmów ministra Tchórzewskiego ze związkowcami z JSW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Daniel Ozon na pozostać na stanowisku (Fot: Lukasz Kalinowski)

O wyniku negocjacji informuje Polska Agencja Prasowa. W trakcie poniedziałkowego spotkania Krzysztof Tchórzewski miał obiecać związkowcom, że pozycja prezesa Daniela Ozona jest niezagrożona. Ale nie chciał zgodzić się na przywrócenie zwolnionych niespełna 2 tygodnie temu wiceprezesów. Do końca kadencji zarząd ma pracować w trzyosobowym składzie.

Spór w Jastrzębskiej Spółce Węglowej rozpoczął się na dobre 10 stycznia, gdy rada nadzorcza zadecydowała o odwołaniu dwóch wiceprezesów - Jolanty Gruszki i Artura Dyczki. To nie spodobało się związkowcom, którzy postanowili bronić szefostwa.

Zobacz: Rewolucja na Śląsku. Segment automotive prześcignął górnictwo

Związkowcy oprócz kwestii personalnych zwracali również uwagę na wykorzystanie środków z funduszu stabilizacyjnego spółki, który liczy 1,85 mld zł. Podczas spotkania miała paść deklaracja ministra, że będzie on wykorzystany tylko w przypadku problemów z płynnością JSW albo dla wsparcia niezbędnych inwestycji.

Co więcej, wiceminister Grzegorz Tobiszowski podkreślał, że w tym roku fundusz ma wzrosnąc do 2 mld zł. Do spotkania z przedstawicielami resortu doszło, choć związkowcy w ubiegłym tygodniu pisali do premiera, by ten "wyjął" spółkę spod nadzoru Ministerstwa Energii.

- Najważniejsze są czyny, nie słowa; po czynach nas poznacie. Czekamy na rozstrzygnięcia. Albo do końca tygodnia konflikt zostanie całkowicie rozwiązany, albo będziemy wiedzieć co mamy robić - powiedział PAP lider Solidarności w JSW Sławomir Kozłowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: jsw, górnictwo, energetyka, gospodarka, giełda
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-01-2019

WoloŻadne górnicze pieniądze, tylko państwowe. I to drobny ułamek tego, co Państwo wsadziło w nierentowne górnictwo. Za te miliardy milibyśmy … Czytaj całość

21-01-2019

Feliks D.Zarząd wraz z związkowcami przywłaszczył sobie pieniądze należące do pracowników będące częścią ich wynagrodzenia za pracę.

22-01-2019

AawxA w tauron wydobycie na odwrót. Prezesi oddają wszystkie pieniądze komu popadnie i zaraz nie bedzie na wyplaty

Rozwiń komentarze (3)