Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
02.07.2020 18:03

KE wzywa Polskę do przestrzegania przepisów, dot. efektywności energetycznej

Warszawa, 02.07.2020 (ISBnews) -  Komisja Europejska wezwała Polskę do przestrzegania przepisów UE, dotyczących efektywności energetycznej. Podobne wezwanie wystosowała do Chorwacji, Czech i Litwy, a uzasadnioną opinię, stanowiącą kolejny etap procedury - wobec Belgii, poinformowała Komisja.

Podziel się
Dodaj komentarz

Chodzi o prawidłowe wdrożenie unijnych przepisów dotyczących efektywności energetycznej (dyrektywy 2012/27/UE).

Dyrektywa ta ustanawia wspólne ramy dotyczące środków na rzecz promowania efektywności energetycznej w UE, aby zapewnić osiągnięcie unijnego celu w zakresie efektywności energetycznej i utorować drogę dla dalszych postępów w tej dziedzinie. Celem dyrektywy jest również pomoc w usuwaniu barier rynku, które ograniczają efektywność dostaw i wykorzystania energii.

KE stwierdziła niedociągnięcia w odniesieniu do audytów energetycznych, zasad obliczania oszczędności energii, opomiarowania i rozliczeń.

Polska, Chorwacja, Czechy i Litwa mają teraz trzy miesiące na ustosunkowanie się do uwag przedstawionych przez Komisję. W przeciwnym razie Komisja może - po wystosowaniu uzasadnionej opinii - w kolejnym etapie procedury, podjąć decyzję o skierowaniu sprawy do Trybunału Sprawiedliwości UE.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, energetyka, górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz