Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

KGHM traci mocno na giełdzie. Spółka podsumowała wyniki za 2020 rok

6
Podziel się

Akcje państwowego giganta tracą na wartości piąty dzień z rzędu. Są wyceniane najniżej od początku roku. Nastrojów inwestorów nie poprawiła prezentacja wyników. Zyski okazały się dużo wyższe niż rok wcześniej.

KGHM traci mocno na giełdzie. Spółka podsumowała wyniki za 2020 rok
Wyniki KGHM w 2020 roku były lepsze niż w 2019. (Adobe Stock, Michael Evans)
bDXHDlHF

KGHM to jedna z największych spółek na warszawskiej giełdzie. Szczególnie po rajdzie w 2020 roku, w którym wartość państwowego giganta miedziowego wzrosła o blisko 100 proc. Jednak wraz z nowym rokiem dobra passa się odwróciła.

Spadki na giełdzie przybrały na sile w ostatnich dniach, a czwartkowa sesja była piątą z rzędu, gdy akcje taniały. Co więcej, dzisiejszy zjazd był najmocniejszy - rzędu 5 proc.

Jedna akcja KGHM jest wyceniana na 166 zł, a jeszcze miesiąc temu była warta nawet ponad 210 zł. To oznacza spadek wartości całego biznesu z 40 do 33 mld zł.

bDXHDlHH
Zobacz także: Inflacja w Polsce się rozpędza. Dane potwierdzają, wydatki rodzin znacznie wzrosły

Eksperci rynkowi spadek notowań KGHM tłumaczą korektą na rynku miedzi i spadkami cen. Warto jednak zwrócić także uwagę na najnowszą prezentację wyników finansowych, która nie poprawiła kiepskich nastrojów inwestorów.

bDXHDlHN

Okazało się, że w pandemicznym roku miedziowy gigant poprawił wyniki. Wypracował 1,8 mld zł zysku w porównaniu z 1,4 mld zł rok wcześniej. Na taki wynik złożyły się przychody ze sprzedaży w kwocie ponad 23,6 mld zł, które były wyższe o prawie miliard złotych w porównaniu z tymi z 2019 roku.

W 2020 roku KGHM zanotował wzrost produkcji miedzi do poziomu 709 tys. ton. "Od wybuchu pandemii w KGHM Polska Miedź S.A., a także w żadnej z kopalń zagranicznych grupy nie było przestojów produkcyjnych" - podkreśla zarząd.

Zarząd nie wyklucza, że może część zysków podzielić między posiadaczy akcji, choć w sprawie dywidendy nie ma żadnej oficjalnej decyzji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXHDlIi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Zysk....
miesiąc temu
Kto w ogóle inwestuje w te Spółki Państwowe? Zarządzane przez pisowskich nieuków wypełniających polecenie partyjne. Tam jest OFE i tracą swoją wartość. Tam tez maja iść PPK... i to samo ich czeka. Zamiast nauczania religii może więcej matematyki, ekonomii......
Kardasz
miesiąc temu
Oni tracą a Getin Noble Bank coraz silniejszy
123
miesiąc temu
160 za akcję to nadal sporo...
bDXHDlIj
Kat hobby
miesiąc temu
Ktoś ma ochotę na miedź oraz Orlen. Lokdown uciszy przejęcie.
wstyd
miesiąc temu
tu nic nie funkcjonuje....oodbajtekk na prezesa,,