Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KGHM zainteresowany zakupem aktywów OZE do produkcji na potrzeby własne

6
Podziel się:

KGHM Polska Miedź produkuje obecnie z własnych źródeł 18% zużywanej energii elektrycznej i chce znacząco zwiększyć ten poziom - dlatego aktywnie działa w sektorze fotowoltaika, poinformował prezes Marcin Chludziński.

KGHM zainteresowany zakupem aktywów OZE do produkcji na potrzeby własne

"Jako spółka jesteśmy zainteresowani budową farm fotowoltaicznych lokalizowanych na terenach górniczych tak, aby produkowaną energię zużywać na miejscu. Obecnie z naszych źródeł pozyskujemy 18% wykorzystywanej energii i chcemy ten poziom znacząco zwiększyć" -powiedział Chludziński na panelu podczas VI Kongresu Energetycznego DISE we Wrocławiu.

Prezes dodał, że spółka jest zainteresowana kupnem aktywów OZE i włączenia ich do produkcji energii na potrzeby własne.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(6)
Mickey
4 lata temu
też ostatnio zostałem prosumentem, zainwestowałem w panele fotowoltaiczne, od Maxcom Eco Energy.
Anna110
4 lata temu
Jestem pod wrażeniem działań KGHM, jako jedna z nielicznych spółek stosują odnawiane źródła energii, to jest wysoki skok w stronę nowoczesności ekologicznej.
Wojtek
4 lata temu
Świetne działania KGHM, spółka to zdecydowany lider w produkcji i zastosowaniu odnawialnych źródeł energii. Polska miedź produkuje 18% zużywanej energii elektrycznej i chce znacząco zwiększyć ten poziom
RacjonalnyPol...
4 lata temu
Ostatnie poczynania naszego miedziowego giganta napawają mnie optymizmem. Widać,ze spółka ma konkretny cel - korzystanie wyłącznie z odnawialnych źródeł energii i krok po kroku go realizuje.
Awangarda
4 lata temu
Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. KGHM stawia na ekologiczne źródła energii i to się ceni. Tak trzymać.