Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

KNF ostrzega przed Margin Elite. Sprawa trafiła do prokuratury

39
Podziel się

Na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) trafiła kolejna firma inwestycyjna. Urzędnicy zarzucają Margin Elite, że prowadzi działalność bez zezwolenia.

KNF ostrzega przed Margin Elite. Sprawa trafiła do prokuratury
Margin Elite to nowy podmiot na liście ostrzeżeń KNF. (marginelite.com, marginelite.com)
bEaqWzrF

W internecie można natrafić na ofertę kolejnej zagranicznej platformy, która umożliwia spekulowanie na rynkach finansowych. Margin Elite poprzez swoją stron internetową umożliwia swego rodzaju zakłady na wzrost lub spadek wartości akcji i innych aktywów finansowych. Można w ten sposób dużo zyskać, ale też szybko wyzerować konto.

Urzędnicy KNF bacznie przyglądają się tego typu firmom ze względu na duże ryzyko, jakie związane jest z tego typu inwestycjami. Margin Elite został właśnie wpisany na "czarną listę" - listę ostrzeżeń publicznych.

bEaqWzrH

"W poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r., na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisany został nowy podmiot: Margin Elite (platforma inwestycyjna - marginelite.com)" - czytamy w komunikacie.

Zobacz także: Nowy Ład PiS. Kto zyska, kto straci? Ekspert wyjaśnia

Wobec tego podmiotu KNF skierowała do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Chodzi o prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

bEaqWzrN

Jak podkreśla KNF, podmiot ten nie jest zarejestrowany w Polsce. Z tym mogą wiązać się różnego rodzaju problemy klientów, którzy chcieliby np. dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEaqWzsi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(39)
PRAWDA
4 tyg. temu
DLACZEGO MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI WCIĄŻ UDAJE ŻE COŚ ROBI. POWINNO BYĆ TAK JAK BYŁO PROKURATOR GENERALNY I MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI OSOBNO. TO JEST WŁAŚNIE NAJWIĘKSZY BŁĄD RZĄDU PIS ŻE TAK SIĘ STAŁO.
PIPI
4 tyg. temu
Do jasnej cholery czemu nie wpiszą ZUS-u na te liste
193563
4 tyg. temu
Czym spekulacja aktywami giełdowymi różni się od czystego hazardu, obstawiania wyników sportowych? Niczym. Kompletnie niczym, a żeby założyć doradztwo inwestycyjne, trzeba mieć wkład finansowy rzędu 100 tysięcy złotych. ŻEBY ZAŁOŻYĆ FIRMĘ BUKMACHERSKĄ TRZEBA MIEĆ WKŁAD GWARANCYJNY . .. CZTERY MILIONY ZŁOTYCH!!!!! Doradztwo inwestycyjne pozwala w pół roku zbudować portfel na kilka milionów złotych, w rok kilkanaście, kilkadziesiąt milionów i zniknąć we mgle. Firma bukmacherska musi stworzyć struktury, włożyć gwarancję, przekonać do siebie klientów, i wiele, wiele innych, co na przykład STS kosztowało kilkadziesiąt milionów złotych na przestrzeni 5 lat!!! Firma wciąż pracuje na wsparciu kredytowym. Tymczasem trzech cwaniaków otwiera firmę doradztwa giełdowego, konta na Malcie, i w rok, dwa zarabiają kilkadziesiąt milionów, na czysto, potem znikają. Tak nasze państwo i partia rządząca stanowi prawo.
bEaqWzsj
R o z b i c k...
4 tyg. temu
Na początku lat 90tych to się doiło bogatych frajerów bezkarnie , co za czasy
ENEA uwaga!!!
4 tyg. temu
ENEA też oszukuje klientów "PEWNA CENA" miało być taniej, a dokładają dodatkowo opłatę handlową 30zł, z e-fakturą 20 zł miesięcznie , co przez rok trzeba dopłacić 240 zł a przez 3 lata 720zł. Tak się robi biznes w spółkach skarbu państwa dlatego nikt ich nie ruszy bo przynoszą zyski rządowi. BRAWO ONI
...
Następna strona