Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
knf
21.07.2020 09:46

KNF porządkuje kwestię kryptowalut. Komisja publikuje projekt stanowiska

W związku z dynamicznym rozwojem wykorzystania technologii blockchain Komisja Nadzoru Finansowego usystematyzowała kwestię wydawania tokenów i obrotu kryptowalutami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Krytptowaluty, wśród których tą najbardziej znaną jest bitcoin stają się coraz bardziej popularne.

Krytptowaluty, wśród których tą najbardziej znaną jest bitcoin stają się coraz bardziej popularne. Obrót wirtualną walutą podlega jednak nadzorowi KNF. Dlatego też Komisja zdecydowała poszerzyć dotychczasowe stanowiska o kwestie związane z kwalifikacją prawną wydawania i obrotu aktywami cyfrowymi opartymi na technologii blockchain - czyli mówiąc wprost porządkuje kwestię kryptowalut.

Z tego powodu do konsultacji przez organizacje reprezentujące podmioty rynku finansowego (takie jak: Izba Domów Maklerskich, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, Polska Organizacja Niebankowych Instytucji Płatności, Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, Związek Banków Polskich) przesłany został projekt "Stanowiska Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie wydawania i obrotu kryptoaktywami".

Jak wyjaśnia KNF celem jest omówienie aspektów prawnych dotyczących kwestii wydawania tokenów oraz obrotu nimi. Wydanie stanowiska przez KNF ma zapewnić jednolite podejście do kwestii regulacyjnych podmiotów zamierzających zajmować się wydawaniem i obrotem kryptoaktywami.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: knf, bitcoin, kryptowaluty, giełda, pieniądze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-07-2020

Twój Nickz bitcoinem jest taki problem ze po pierwsze umożliwia, a po drugie niezmiernie ułatwia przestępcom ich działalność

21-07-2020

Różewicz o tym pisał.Kadafi też pyszczył i co?

22-07-2020

HeyPieniądze papierowe i banki również ułatwiają przestępcom działalność.

Rozwiń komentarze (4)