Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Byki szturmują GPW

0
Podziel się:

Na warszawskim parkiecie wciąż dominują doskonałe nastroje. W centrum uwagi niezmiennie pozostają największe spółki. WIG znalazł się dzisiaj kilkadziesiąt punktów od swojego historycznego maksimum. Wobec mocnej postawy największych spółek kontynuacja wzrostów jest prawie pewna.

Na warszawskim parkiecie wciąż dominują doskonałe nastroje. W centrum uwagi niezmiennie pozostają największe spółki. Wartość obrotów wyniosła prawie 400 mln i pozostała na poziomie z piątku.

Zdecydowanie największy obrót odnotowano na papierach Pekao S.A., głównie dzięki jednej dużej transakcji na prawie 300 tysięcy akcji. Kolejne dwa papiery pod względem wartości obrotów to TPSA i PKN. Ewidentnie więc rynek skupiony jest wokół największych spółek, co może świadczyć że na parkiet płynie duży kapitał. W ślad za tym indeksy giełdowe są coraz bliżej swoich historycznych rekordów. WIG20 znalazł się nawet przez jakiś czas powyżej 1800 pkt. WIG z kolei znalazł się kilkadziesiąt punktów od swojego historycznego maksimum.

Wobec tak mocnej postawy największych spółek kontynuacja wzrostów jest prawie pewna. Rosnące oczekiwania na realizację zysku na razie nie znajdują potwierdzenia. Wydaje się, że kapitału o krótkim horyzoncie jest stosunkowo mało, stąd też wzrost rynku jest bardzo stabilny.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)