Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paweł Satalecki
|

Byki szykują się do skoku

0
Podziel się:

Mimo niezbyt udanego początku notowań, indeksom udało się ostatecznie wyjść powyżej wczorajszego zamknięcia. Oznacza to, że droga na szczyty nadal stoi otworem.

Mimo niezbyt udanego początku notowań, indeksom udało się ostatecznie wyjść powyżej wczorajszego zamknięcia. Oznacza to, że droga na szczyty nadal stoi otworem.

Jednak wczorajsza, raczej negatywna, sesja w USA miała swoje odzwierciedlenie w notowaniach na warszawskim parkiecie. Indeksy otworzyły się stratami. Jednak druga połowa dnia należała już do strony popytowej. I to mimo ujemnego otwarcia amerykańskiej sesji.

Rynek pokazał, że nie jest jeszcze gotowy na korektę. Wręcz przeciwnie - dzisiejsze poziomy zamknięcia, blisko szczytów, sugerują, że przyszły tydzień może być kolejnym natarciem byków.

Zagrożenie widziałbym ewentualnie w zakończeniu sezonu wyników, gdy część inwestorów może chcieć zrealizować zyski. Z drugiej jednak strony, wciąż napływające pieniądze do funduszy inwestycyjnych (ostatnio coraz częściej można przeczytać komunikaty o przekroczeniu 5 proc. kapitałów) ciągle podtrzymują wysokie wyceny spółek.

Dziś zyskiwały spółki surowcowe. Wszystko dzięki drożejącej ropie, które osiągnęła w USA poziom ponad 61 dol. za baryłkę. Głównym wydarzeniem dziś był jednak debiut Gadu-Gadu. Akcje spółki zakończyły notowania ponad 16 proc. zyskiem w stosunku do ceny w ofercie pierwotnej.

Jednym z liderem wzrostów została spółka FAM - inwestorzy zaczęli kupować akcje po zatwierdzeniu przez KNF prospektu emisyjnego akcji. Sporo zyskiwały również walory Dworów, które otrzymały rekomendację "kupuj" z ceną docelową 135 zł.

Reasumując miniony tydzień był dla inwestorów udany. Jego zakończenie może sugerować dalsze wzrosty, a widmo korekty, przynajmniej w przyszłym tygodniu, oddala się.

dziś w money
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)