Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
12.05.2005 18:38

Dobry początek sesji

Dzisiejsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a największy wzrost miał miejsce zaraz po otwarciu, natomiast wraz z upływem czasu indeksy stopniowo się osuwały.

Podziel się
Dodaj komentarz

Początkowy wzrost wynikał z pozytywnej reakcji inwestorów na opublikowane wyniki finansowe Agory, która na zamknięciu zyskała ponad 5%. Do wzrostu przyczynił się również popyt na akcje TP S.A. oraz PKN. Tym nie mniej spółki te zachowywały się słabiej w dalszej części sesji. Najlepsze wrażenie w przekroju całej sesji poza Agora pozostawiły akcje banków Pekao i PKO BP, co wiązałbym z oczekiwaniem na wyniki finansowe, które mają zostać opublikowane w najbliższych dniach. Najsłabiej zachowywały się natomiast walory KGHM, które na zamknięciu straciły 1,6%, co z kolei było odzwierciedleniem zniżkujących cen surowca na giełdach światowych.

Do łask kupujących powracają natomiast akcje mniejszych i średnich spółek, które w ostatnich miesiącach odnotowały znaczące spadki. W tym gronie znalazły się przede wszystkim walory Simple, które zyskały blisko 20 % oraz Odlewni, gdzie zwyżka przekroczyła 11%. Znaczący wzrost zanotowały również akcje LZPS, które korygowały blisko 50% spadek z ostatnich sesji.

Wielu inwestorów oczekiwało na debiut akcji Polmosu Białystok, który mimo bardzo wysokiej redukcji zapisów 96%, rozczarował na debiucie bowiem cena zamknięcia pierwszej sesji oznacza 3% spadek w odniesieniu do ceny emisyjnej. Jest to bez wątpienia negatywna niespodzianka, lecz z drugiej strony obecne poziomy kursu pokrywają się z wycenami analityków, w związku z czym na kolejnych sesjach papier winien zachowywać się lepiej.

Dzisiejsza sesja potwierdza dominującą w ostatnich tygodniach tendencję, iż na wyższych poziomach cenowych pojawia się podaż, natomiast cieszy fakt, iż w końcu inwestorzy spoglądają bardziej przychylnym okiem na mniejsze i średnie spółki, które w ostatnich miesiącach silnie zniżkowały.

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
Dom Maklerski BZ WBK
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz