Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Kostecki
|

Gołębi Fed napędził hossę na rynkach

2
Podziel się:

Wraz z rynkami akcji do góry poszybowały także surowce.

Gołębi Fed napędził hossę na rynkach
bEKiSwFx

Środowa decyzja Rezerwy Federalnej wraz projekcjami makroekonomicznymi oraz konferencją prasową Janet Yellen wskazały na możliwość podwyżki stóp procentowych w grudniu, ale za razem z opinii członków Komitetu Otwartego Rynku mogliśmy wyczytać, że tempo dalszych podwyżek będzie łagodniejsze od wcześniejszych projekcji.

Stąd też optymizm na rynkach akcyjnych, gdzie główne światowe indeksy pną się zdecydowanie w górę. Niemiecki DAX poszybował o +2,42 proc., francuski CAC40 o +2,62 proc., a włoski FTSE MIB o +2,17 proc. Nasz WIG20 z kolei do godziny 16:43 wzrósł o +0,65 proc.

Wraz z rynkami akcji do góry poszybowały także surowce, w tym ropa WTI, która w czwartek drożała o ponad 1,6 proc. oraz złoto, wzrastając o +0,25 proc. Systematyczny trend na północ od dzisiejszego poranka był także obserwowany na rynku miedzi, która zyskała +1,39 proc.

bEKiSwFz

Zatem brak wizji szybkiego wzrostu kosztu dolara spowodował, że inwestorzy dość ochoczo przeszli do kupna bardziej ryzykownych aktywów, w tym także do kupna złotego. Nasza rodzima waluta zyskała w czwartek najwięcej względem dolara amerykańskiego, aż +0,71 proc. w porównaniu do wzrostu wobec euro o +0,27 proc.

Kolejne posiedzenie Rezerwy Federalnej będzie mieć miejsce na początku listopada, ale będzie to posiedzenie bez publikacji projekcji oraz bez konferencji prasowej. Zatem dopiero w grudniu oczekuje się zmiany stóp procentowych w kierunku podwyżki.

Jednak do tego czasu odbędą się jeszcze wybory w USA, które aktualnie stają się tematem numer jeden dla rynków i to od ich wyniku uzależniona jest dalsza zmienność oraz kierunek dla giełd czy też dolara.

HFT Brokers

bEKiSwGa
giełda
komenatrze giełdowe
KOMENTARZE
(2)
TTed
5 lata temu
nie ma co się spinać. Trzeba obserwować rynek i wyciągać wnioski. na fxnet się gra to i trzeba śledziec co i jak.
Etermit z mag...
5 lata temu
[QUOTE] Gołębi Fed napędził hossę na rynkach [/QUOTE] z tego co wiem, żeby hossa była hossą to musi ona trwać przynajmniej kilkanaście miesięcy a nie paręnaście godzin