Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE
Średnie pensje rosną w skali roku; ale dwa ostatnie miesiące to spadki

Bugaj: korekta po udanym minionym tygodniu

Bugaj: korekta po udanym minionym tygodniu

Dzisiejsza sesja przyniosła lekką korektę w segmencie blue chipów, co po bardzo udanym minionym tygodniu specjalnie dziwić nie powinno. Obroty nie były duże, choć na szerokim rynku wciąż wzmożoną uwagę przyciągali producenci gier komputerowych. Zresztą małe i średnie spółki poradziły sobie dzisiaj lepiej od największych.

Pod względem informacyjnym dzisiejsza sesja nie należała do szczególnie bogatych. Na świecie liczyły się głównie dwie informacje. Pierwsza i zdecydowanie ważniejsza tyczyła się relacji pomiędzy USA i Chinami, która jakoby miała się poprawić przed zaplanowaną na ten tydzień kolejną rundą negocjacji handlowych. Wpływ na to miała weekendowa wypowiedź Donalda Trumpa, który wspomniał o potrzebie wsparcia dotkniętej amerykańskimi sankcjami chińskiej spółki ZTE.

O poranku zostało to pozytywnie odebrane na parkietach chińskich, a później na Wall Street. W Europie jednak aż tak istotnego znaczenia nie miało. Dla Starego Kontynentu teoretycznie ważna mogła być druga informacja dnia, mówiąca o zawarciu sojuszu Ligii Północnej i Ruchu Pięciu Gwiazd w sprawie utworzenia rządu we Włoszech.

W świetle krążących od kilku dni spekulacji nie było to jednak większym zaskoczeniem. Ponadto nie poznaliśmy żadnych nazwisk członków nowego gabinetu, a więc sama informacja o porozumienia nie miała dla inwestorów większego znaczenia.

Zdecydowanie ważniejsza była lokalna wiadomość odnośnie spekulacji jakoby PGE miało się wycofać z roli lidera w projekcie atomowym. Odniósł się do nich minister energii, który powiedział, że chciałby, aby spółka pozostała w projekcie jądrowym i że nie ma decyzji, by miała się ona wycofać z wiodącej roli w tym przedsięwzięciu.

Negatywnie wpłynęło to na notowania akcji PGE oraz całej branży energetycznej, która wyróżniała się dzisiaj negatywnie. Najsłabiej spośród blue chipów radził sobie jednak dzisiaj CD Projekt, a jego mniejsi konkurencji na rynku szerokim wciąż przyciągali dużą uwagę i radzili sobie ze zmiennym szczęściem.

Niedawny wydawca Frostpunka wciąż przyciągał duży kapitał i jego akcje zyskały kolejne 17 proc. przy czwartych największych na rynku obrotach. Sam rynek szeroki radził sobie dzisiaj całkiem nieźle, a na wyróżnienie ze wzrostem o 0,6 proc. zasłużyły spółki średnie. Blue chipy na wartości straciły niewiele, gdyż niecałe 0,4 proc. i utrzymały się w pobliżu maksimów z kwietnia, czyli najbliższego oporu.

DM BOŚ

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. 

Czytaj także
Polecane galerie
xyz
2018-05-24 09:57

GPW i PLN tradycyjnie dyskontują świetne dane GUS he he he

Rynek usłyszał bardzo radosny śpiew ex-Bitka i z samiuśkiego rana ekspresem zareagował:
WIG20 2237,89 +1,29
a PLN zatankował pół baka nieco tańszego paliwa (ropa brent 79,46$ -0,29) pomknął na siłownię wzmacniać nadwątlone korpus i kończyny.
Może niech poradzi się jakiegoś znamienitego trenera personalnego posiadającego wiedzę z zakresu metod treningu.
ex-bitcoiniarz
2018-05-23 16:24
GPW i PLN tradycyjnie dyskontują świetne dane GUS he he he
xyz
2018-05-19 13:24
Ropa brent 78,67$ -1,13

Cena paliw nieco zmizerniała, więc zapewne część towarzystwa po wcześniejszych dylematach - tankować i ile czy deczko mniej - zatankowało do pełna i na maksa bagażniki też, i podjarani ślubną gorączką pognali do Łyndsoru londyńskiego, aby uczestniczyć w wielkiej uroczystości, gdzie elyt całe mnóstwo.


Może udokumentują swój pobyt zamieszczając tutaj kilka fotek, chętnie popatrzymy, co na wyspach piszczy.
Pokaż wszystkie komentarze (15)