Notowania

Bugaj: korekta po udanym minionym tygodniu

Dzisiejsza sesja przyniosła lekką korektę w segmencie blue chipów, co po bardzo udanym minionym tygodniu specjalnie dziwić nie powinno. Obroty nie były duże, choć na szerokim rynku wciąż wzmożoną uwagę przyciągali producenci gier komputerowych. Zresztą małe i średnie spółki poradziły sobie dzisiaj lepiej od największych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pod względem informacyjnym dzisiejsza sesja nie należała do szczególnie bogatych. Na świecie liczyły się głównie dwie informacje. Pierwsza i zdecydowanie ważniejsza tyczyła się relacji pomiędzy USA i Chinami, która jakoby miała się poprawić przed zaplanowaną na ten tydzień kolejną rundą negocjacji handlowych. Wpływ na to miała weekendowa wypowiedź Donalda Trumpa, który wspomniał o potrzebie wsparcia dotkniętej amerykańskimi sankcjami chińskiej spółki ZTE.

O poranku zostało to pozytywnie odebrane na parkietach chińskich, a później na Wall Street. W Europie jednak aż tak istotnego znaczenia nie miało. Dla Starego Kontynentu teoretycznie ważna mogła być druga informacja dnia, mówiąca o zawarciu sojuszu Ligii Północnej i Ruchu Pięciu Gwiazd w sprawie utworzenia rządu we Włoszech.

W świetle krążących od kilku dni spekulacji nie było to jednak większym zaskoczeniem. Ponadto nie poznaliśmy żadnych nazwisk członków nowego gabinetu, a więc sama informacja o porozumienia nie miała dla inwestorów większego znaczenia.

Zdecydowanie ważniejsza była lokalna wiadomość odnośnie spekulacji jakoby PGE miało się wycofać z roli lidera w projekcie atomowym. Odniósł się do nich minister energii, który powiedział, że chciałby, aby spółka pozostała w projekcie jądrowym i że nie ma decyzji, by miała się ona wycofać z wiodącej roli w tym przedsięwzięciu.

Negatywnie wpłynęło to na notowania akcji PGE oraz całej branży energetycznej, która wyróżniała się dzisiaj negatywnie. Najsłabiej spośród blue chipów radził sobie jednak dzisiaj CD Projekt, a jego mniejsi konkurencji na rynku szerokim wciąż przyciągali dużą uwagę i radzili sobie ze zmiennym szczęściem.

Niedawny wydawca Frostpunka wciąż przyciągał duży kapitał i jego akcje zyskały kolejne 17 proc. przy czwartych największych na rynku obrotach. Sam rynek szeroki radził sobie dzisiaj całkiem nieźle, a na wyróżnienie ze wzrostem o 0,6 proc. zasłużyły spółki średnie. Blue chipy na wartości straciły niewiele, gdyż niecałe 0,4 proc. i utrzymały się w pobliżu maksimów z kwietnia, czyli najbliższego oporu.

Tagi: komentarz giełdowy, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-05-2018

ex-bitcoiniarzDziś GPW dyskontuje świetne polskie dane makro he he he

23-05-2018

ex-bitcoiniarzGPW i PLN tradycyjnie dyskontują świetne dane GUS he he he

17-05-2018

ex-bitcoiniarzKiedyś o Sell in May tu non stop pisał synonim ale go away w końcu on tu zrobił he he he

Rozwiń komentarze (15)