Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Na fali decyzji ze szczytu G20

0
Podziel się:

Wczoraj na warszawskim parkiecie mogliśmy zaobserwować euforię zakupów. Wszystkie indeksy zyskały na wartości, a najwięcej indeks największych spółek WIG20, który wzrósł o 3,61% i obecnie notuje wartość 2358.84 pkt.

Tym samym wykres blue chipów zrobił wyraźny ruch w górę, który stanowi duży krok w ataku na tegoroczne maksimum zawieszone na wysokości 2416.97 pkt. Indeks musi jeszcze pokonać opory znajdujące się na poziomach 2375 pkt i 2400 pkt. Dziś będzie na to spora szansa, zważywszy, że w ostatnich minutach wczorajszych notowań byki jeszcze mocniej przechwyciły inicjatywę, a amerykańskie giełdy zakończyły notowania na pokaźnych plusach. DJIA zyskał +2.03%, a S&P500 +2.22%.

Sporo zyskiwały wczoraj także parkiety w Europie Zachodniej. Światowe giełdy rosną, na fali decyzji ze szczytu G-20 z St. Andrews, którego jedną z głównych konkluzji było stwierdzenie, że rządy i banki centralne dalej będą stymulować wzrost gospodarczy programami pomocowymi. Przed sesją swoje wyniki, lepsze od oczekiwań, za 3Q09 opublikowały trzy spółki z WIGu20 i INGBS. Zysk netto Cyfrowego Polsatu wyniósł 60 mln PLN, przy consensusie wynoszącym 57 mln PLN; zysk netto PEKAO 620 mln PLN (oczekiwanie rynku było równe 534 mln PLN); zysk netto Agory 10 mln PLN wobec prognozy wynoszącej 2,3 mln PLN, a INGBS pochwalił się zyskiem netto w kwocie 211 mln PLN wobec consensusu równego 194 mln PLN. Poza dobrymi wynikami spółek, na dzisiejsze nastroje inwestorów będą mieć wpływ dane makro i wyniki kwartalne spółek z Ameryki: Beazer Homes, Credit Agricole, Tyco International i Unicredito Italiano, które przed rozpoczęciem sesji w USA napłyną na rynek.

Z ważniejszych danych makro należy odnotować: bilans handlu zagranicznego Wielkiej Brytanii za wrzesień (10.30, wartość prognozy to -6.1 mld GBP), wartość Indeksu instytutu ZEW w Niemczech na listopad (11.00, wartość prognozy to 54 pkt.) oraz saldo rachunku bieżącego w Polsce za Wrzesień (14.00, wartość prognozy to -487 mln EUR). Biorąc pod uwagę poranne, spadające wartości kontraktów na europejskie i zachodnie parkiety (zarówno giełdy w Europie Zachodniej jak i w USA są po wczorajszych wzrostach na swoich maksymalnych poziomach) oraz neutralne otwarcie rynku terminowego (FW -0,08%) należy spodziewać się dziś ujemnego otwarcia sesji notowań ciągłych w Warszawie.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)