Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Tomasz Jerzyk
|

Na GPW spory popyt na spółki informatyczne

0
Podziel się:

Dzisiejsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a najwięcej zyskał Techwig (0,6%), co wynika ze znacznie lepszego postrzegania przez inwestorów spółek informatycznych. Były one bez wątpienia liderami na dzisiejszej sesji, a zwyżkę cen wiążę z pozytywnym zachowaniem indeksu technologicznego Nasdaq oraz rewelacyjnymi wynikami opublikowanymi przez gigantów z USA (Apple oraz AMD, wcześniej IBM).

Dzisiejsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a najwięcej zyskał Techwig (0,6%), co wynika ze znacznie lepszego postrzegania przez inwestorów spółek informatycznych. Były one bez wątpienia liderami na dzisiejszej sesji, a zwyżkę cen wiążę z pozytywnym zachowaniem indeksu technologicznego Nasdaq oraz rewelacyjnymi wynikami opublikowanymi przez gigantów (Apple oraz AMD, wcześniej IBM) z USA.

Źródłem popytu na polskich spółkach były informacje przekazane przez spółki. Najwięcej zyskały akcje Computerlandu, co było skutkiem informacji o przekroczeniu progu 5% głosów na WZA spółki przez JP Morgan. Z tytułu podpisanych kontraktów zwyżkowały akcje Softbanku i Prokomu. Z pozostałych dużych spółek wyróżniłbym PKO BP, które dziś przekroczyły magiczny do tej pory poziom 27,80 zł, co powinno przełożyć się na kontynuacje wzrostów akcji spółki.

Najsłabsze wrażenie po dzisiejszej sesji pozostawiły akcje spółek telekomunikacyjnych, co wpłynęło na mniejszą skalę wzrostu pozostałych indeksów. Trudno wyjaśnić źródło podaży akcji w drugiej części sesji, bowiem TP S.A. w pierwszej części sesji wyznaczyła nowe lokalne maksimum na 22,30 zł. Na zamknięciu papier stracił blisko 2%. Silne w dalszym ciągu, mimo korekty na ropie naftowej były akcje spółek związanych z sektorem czyli PKN, MOL-a i Lotosu. Tym nie mniej ewentualne dalsze pogłębienie tendencji spadkowej na rynku ropy może skłonić inwestorów do sprzedaży akcji.

W gronie mniejszych i średnich spółek na pierwszy plan wysuwały się wzrosty akcji Mieszka, Atlantisu oraz przeżywającego „drugą młodość” Trasu Tychy. Wzrosty tych walorów oscylowały wokół 6-7%. Na drugim biegunie znalazły się Stalproduktu, Obornik oraz Śrubexu. Ostatnia ze spółek odnotowała spadek do nowego minimum w historii notowań.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)