Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na GPW zwyżka z możliwą kontynuacją

0
Podziel się:

Na warszawskim parkiecie wzrosły ceny większości akcji dużych spółek, przy spadku zaledwie czterech z nich, choć przy stosunkowo niedużych obrotach. Analitycy przewidują, że w ciągu dwóch ostatnich dni tygodnia wzrosty mogą być kontynuowane.

*Na warszawskim parkiecie wzrosły ceny większości akcji dużych spółek, przy spadku zaledwie czterech z nich, choć przy stosunkowo niedużych obrotach. Analitycy przewidują, że w ciągu dwóch ostatnich dni tygodnia wzrosty mogą być kontynuowane. *
„Dzisiejsza, lekko wzrostowa sesja, przebiegła przy małych obrotach, choć indeks WIG 20 nieśmiało wyszedł ze strefy konsolidacji” - powiedziała Monika Kosakowska, analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego (BDM).

Według niej, niskie obroty zawdzięczamy okresowi wakacyjnemu a także powstrzymywaniu się inwestorów od zawierania większych transakcji przed publikacją wyników za drugi kwartał.

„Korzystna dla rynku akcji była dzisiejsza wypowiedź szefa FED, który spodziewa się spadku inflacji bazowej w USA” - powiedziała też Kosakowska. Dodała, że na tę wypowiedź pozytywnie zareagowały giełdy w USA, co może się przełożyć na dobre czwartkowe otwarcie w Polsce.

Analityk uważa, że korzystnym prognostykiem na najbliższe dwie sesje może być to, że indeks WIG 20 wyszedł ze strefy konsolidacji.

Wartość indeksu WIG 20 na koniec sesji w środę wyniosła 2.934,78 pkt. po wzroście o 0,58%. Obroty na rynku akcji wyniosły ok. 700 mln zł.

dziś w money
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)