Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
22.08.2005 18:26

Nudna sesja na warszawskim parkiecie

Senny, a momentami nudny przebieg miały pierwsze w tym tygodniu notowania na warszawskim parkiecie. Najwyraźniej z racji lepszej pogody powrót inwestorów z weekendu uległ opóźnieniu, gdyż obroty na sesji osiągnęły poziom zaledwie 400 milionów i co nie jest dziwne w takiej sytuacji handel przebiegał przy niewielkiej zmienności indeksów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Te rozpoczęły sesję skromnym wzrostem, jednak wobec niedoborów kapitałowych popołudnie upłynęło już pod znakiem spokojnego osuwania się rynku. Przyzwoita zwyżka na otwarciu sesji za oceanem ponownie nieco przebudziła nasz parkiet, przez co zakończenie dnia wypadło okazalej.

Ostatecznie na zamknięciu WIG zyskał 0,49 a WIG20 0,58 procent i mimo prawie dwuprocentowego wzrostu giełdy w Budapeszcie odrabiającej piątkowe straty, Warszawa nie odważyła się na odważniejszą zwyżkę, którą mogły w tym przypadku utrudniać śladowe wzrosty indeksów zachodnioeuropejskich. W gronie spółek z WIG20 najkorzystniej zaprezentowały się akcje Prokomu i Agory, która realizuje od ubiegłego czwartku program skupu własnych akcji. W niewielkim stopniu ostatnie straty udało się odrobić kursom PKNOrlen i Lotosu, które zwyżkowały nieco ponad jedna procent.

Na wyraźniejszych minusach zakończyły sesję akcje BZWBK oraz Mondi. Na szerokim rynku uwagę mógł zwrócić silny spadek PBG, którego ponad siedmioprocentowa znika wykorzystana została do przeprowadzenia kilku większych transakcji. Słabość kursu może dziwić zwłaszcza, że spółka może pochwalić się systematyczną poprawą wyników i już zapowiedziała podwyższenie prognoz finansowych na obecny rok. Niski poziom wartości handlu na poniedziałkowej sesji podważa pozytywną wymowę zwyżki, którą należy potraktować na ten moment jako naturalne odreagowanie po ostatniej serii spadków.

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
Dom Maklerski BZ WBK
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz