Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sławomir Koźlarek
|

Ofensywa popytu na GPW

0
Podziel się:

Popyt nie zadowolił się czwartkowym odrobieniem części strat, ale kontynuował ofensywę, czego rezultatem był wzrost WIG-u 20 do poziomu 2077.18 pkt. (1.34%).

Ciężka jest dola niedźwiedzia w lecie (przynajmniej na GPW)
. Po wczorajszym chwilowym triumfie, kiedy wydawało się, że losy rynku są już przesądzone, dzisiaj niedźwiedziom było chyba gorąco. Popyt nie zadowolił się czwartkowym odrobieniem części strat, ale kontynuował ofensywę, czego rezultatem był wzrost WIG-u 20 do poziomu 2077.18 pkt. (1.34%), jednak przy obrotach wyraźnie niższych niż w czwartek (około 450 mln zł).

Taki przebieg wypadków może sugerować, że wczoraj mieliśmy do czynienia z gigantycznym strząśnięciem, papiery znalazły się w mocnych rękach, a podaż ma coraz mniej argumentów. Rynek nadal znajduje się w konsolidacji w dosyć szerokiej strefie 2090 – 2010 pkt., a dalszy kierunek określi dopiero wybicie z tej konsolidacji. Zważywszy na duże obroty na ostatnich sesjach, wydaje się, że ruch po wybiciu z konsolidacji może być bardzo mocny.

Wśród największych spółek dzień należał do firm paliwowych. Do wzrostów PKN Orlen (+2.12%) inwestorzy są już chyba przyzwyczajeni i można powiedzieć, że jest to stały element krajobrazu GPW w ostatnim czasie, ale niemal 4-procentowa aprecjacja kursu Lotosu zdarzyła się na rynku po raz pierwszy od czasu debiutu. Biorąc pod uwagę dość długi okres konsolidacji na rynku tych walorów wydaje się, że dzisiejszy wzrost nie jest ostatnim słowem Lotosu. Dużo działo się także na rynku notowań Agory – jak co roku dzień dopuszczenia do obrotu akcji pracowniczych nie przyniósł spadku kursu, wręcz przeciwnie akcje Agory podrożały o 2.23%, a bardzo wysoki wolumen obrotu, zresztą po raz drugi z rzędu (426 tys. szt.) wskazuje na nie ustępujące zainteresowanie dużego kapitału. Na szerokim rynku największe wzrosty były udziałem Elektromontażu Export (+14.29%) i Mostostalu Zabrze (+15.48%), a więc spółek będących raczej domeną kapitału spekulacyjnego. Solidne wrażenie sprawiały też wzrosty Grajewa (+3.76%), Rolimpexu (+4.55%)
oraz Vistuli (+4.04%).

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)