Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Barembruch
|

Podaż ciągle górą

0
Podziel się:

Czwartkowy handel rozpoczął się w nienajlepszych humorach. Spadki w Stanach oraz na rynkach azjatyckich stawiały już od początku podaż w lepszej sytuacji.

Podaż ciągle górą

Czwartkowy handel rozpoczął się w nie najlepszych humorach. Spadki w Stanach oraz na rynkach azjatyckich stawiały już od początku podaż w lepszej sytuacji.

Dodatkowo już pierwsze takty Eurolandu wyraźnie pokazywały kierunek południowy jako dominujący na wszystkich frontach. Wciąż wyczekiwano na informacje jakie kolejne posunięcia nastąpią w sprawie Lehman Brothers. Ten czwarty pod względem wielkości bank inwestycyjny w USA jest uznawany za bankruta a plotki na temat stanu jego finansów rozpalają inwestorskie głowy do czerwoności. Stąd właśnie biorą się ostatnie rajdy indeksów w górę i dół.

Na naszym rynku zgodnie z oczekiwaniami podaż sukcesywnie zdobywała coraz niższe poziomy. WIG20 spadł poniżej 2450 pkt., co stanowi obecnie ostatnią barierę przed lipcowymi dnami. Można się pocieszać, że spadki są na wolumenie niewiele przekraczającym miliard, **ale pamiętając wczorajszą przecenę o ponad 2 proc. część rynku zapewne oczekiwała choćby niewielkiej korekty. Niestety czynniki zewnętrze znów okazały się dominujące i do południa cały rynek spadał o 1,5 procent.

Dziś był pierwszy dzień w tym tygodniu kiedy na nastroje mogły wpłynąć dane makro ze Stanów. Na szczęście były one dobre dla popytu, ponieważ ceny w imporcie okazały się aż o 3,7 proc. niższe niż oczekiwano. Dzięki temu ilość nowych bezrobotnych zeszła na drugi plan, choć tu dane były zgodne z prognozami, ale wcale nie dobre (445 tysięcy). Po tych informacjach na warszawskim parkiecie po raz pierwszy pojawiło się więcej kupujących niż sprzedający co zmniejszyło skalę spadku do połowę. Była to jednak poprawa zupełnie osamotniona, ponieważ zagraniczne rynki były w tym samym momencie wpatrzone w przeceniany sektor finansowy w Stanach. Oczywiście ,,gwiazdą" był Lehman Brothers spadający o...45 proc. Wartość niewyobrażalna jak na spółkę o 158-letnej tradycji.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)