Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Marek Rogalski
|

Poświąteczny marazm na rynkach

4
Podziel się

Piątkowy podpis prezydenta Trumpa pod ustawą podatkową zamknął pewien etap.

Poświąteczny marazm na rynkach
bDnXydcl

W środę dolar traci w relacjach do większości walut. Poświąteczny handel jest ospały, niska aktywność utrzyma się do końca roku, co może generować nieraz nieco przypadkowe ruchy przy niewielkiej zmienności.

Piątkowy podpis prezydenta Trumpa pod ustawą podatkową zamknął pewien etap, który był wcześniej dyskontowany przez rynki finansowe. Zwracałem uwagę, że balon oczekiwań został „przekłuty” już przez FED, który przy okazji grudniowego posiedzenia i kwartalnej prezentacji prognoz makroekonomicznych dał do zrozumienia, że dodatkowy impuls fiskalny nie wpłynie na podbicie inflacji, oraz oczekiwań związanych z tempem zacieśnienia polityki monetarnej.

Informacje o nałożeniu kolejnych sankcji na północnokoreański reżim nie mają większego przełożenia na notowania japońskiego jena. Słowa przedstawicieli Kim Dzong Una, iż jest to „akt wojny” słyszeliśmy już nie jeden raz – rynki finansowe przyzwyczaiły się już do tej sytuacji, chociaż trzeba przyznać, że od paru tygodni atmosfera zaczyna gęstnieć i niewykluczone, że najbliższych tygodniach zacznie się udzielać inwestorom (prowadząc do umocnienia się JPY).

bDnXydcn

Technicznie na notowaniach koszyka FUSD sytuacja nie uległa większym zmianom – trend spadkowy jest kontynuowany, a po tym jak zeszliśmy poniżej okolic 92,90 pkt. kolejne ważne wsparcie to okolice 92,41 pkt., czyli minimum z przełomu listopada i grudnia.

Dla pary USD/JPY oznaczenie formacji RGR nadal pozostaje aktualne – obecnie jesteśmy w fazie kształtowania się prawego ramienia.

Z kolei na parze EUR/USD obserwujemy konsolidację w rejonie 1,1845-1,1900. Biorąc pod uwagę kształt świecy z 22 grudnia, bardziej prawdopodobne jest opuszczenie jej górą w ciągu najbliższych dni.

bDnXydcO
giełda
komenatrze giełdowe
komentarze walutowe
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(4)
mes
3 lata temu
[QUOTE] Poświąteczny marazm na rynkach [/QUOTE] A zapowiadaliście Rajd Mikołaja i sprawdziło się jak "spadki" synonima w 2017 roku.
xyz
3 lata temu
W tym marazmie przy Dworcu Głównym PKP w Krakowie został wybudowany kompleks biurowy składający się z pięciu budynków o powierzchni najmu ok. 70 000 m2. Inwestycja ma służyć także mieszkańcom, bowiem przy budynkach mają znaleźć się m.in. kino letnie, boiska do gier zespołowych, plenerowa siłownia czy stacja do serwisowania i mycia rowerów. Ciekawe czy ex-Bitek skorzysta z myjni rowerów lub obejrzy jakiś fajny, letni film i opowie nam tutaj o swoich odczuciach ?
Byki wyprzedz...
3 lata temu
GETINNOBLE - frank tanieje, zarząd zapowiada w nadchodzącym rynku zyski, a więc powrót w okolicę 3 złotych.
bDnXydcP
HOSSA bankowa
3 lata temu
GETINNOBLE , do spólki wchodzi byczy kapitał.