Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Powrót spadków

0
Podziel się:

Wczorajsza sesja przyniosła powrót spadków na giełdach. Indeks WIG20 otworzył się na 3642 pkt co było równe poziomowi zamknięcia sesji wtorkowej.

Powrót spadków

Wczorajsza sesja przyniosła powrót spadków na giełdach. Indeks WIG20 otworzył się na 3642 pkt co było równe poziomowi zamknięcia sesji wtorkowej.

Po raz kolejny nie udało się pokonać oporu znajdującego się w obszarze 3650 pkt, nastąpiło odbicie i indeks zamknął się ostatecznie na 3568 pkt ze stratą 2,04%. Traciły akcje 18-stu głównych spółek warszawskiej giełdy. Najwięcej, o ponad 3%, spadły notowania Cersatnitu, Polimexms i TVN.

Giełdy europejskie również zakończyły dzień znacznymi spadkami. Londyński FTSE 100 stracił 1,70%, francuski i austriacki ATX po około 2%.

Sesja amerykańska również przyniosła spadki głównych indeksów. Dow Jones spadł o 1,10%, podobnie S&P 500 1,20%.

Negatywne nastroje powróciły po publikacji o godzinie 16 danych dotyczących sprzedaży domów w USA w stosunku miesięcznym. Poprzednio wzrosła ona o 5%, obecnie w związku z trudną sytuacją na rynku kredytów hipotecznych prognozowano spadek o 2%. O godzinie 16 podane zostały zaskakujące dane mówiące o spadku aż o 12,2%. Reakcja giełd była natychmiastowa, w ciągu 15-stu minut indeksy odnotowały spadki nawet o 1%.

W ostatniej godzinie notowań indeks WIG20 spadł poniżej ostatnich minimów zamykając się na 3568 pkt. W krótkim terminie wsparcie stanowi obszar 3460-3480 pkt.

Po jego pokonaniu należy spodziewać się spadku do 3400 pkt gdzie zlokalizowane jest średnioterminowe wsparcie. Spadek poniżej, da wyraźny sygnał sprzedaży i potwierdzi tezę iż nadszedł czas głębszej korekty. Oporem w dalszym ciągu pozostaje 3650 pkt.

Początek sesji powinien być raczej spokojny, inwestorzy czekali będą na rozpoczęcie sesji amerykańskiej. Może się powtórzyć sytuacja z dnia wczorajszego kiedy to wszystko rozstrzygnie się na fixingu.

Na rynek napłynie dużo ważnych informacji. O godzinie 13.00 podana zostanie decyzja Banku Anglii w sprawie stóp procentowych oraz o godzinie 13:45 decyzja ECB. W obu przypadkach prognozy mówią iż stopy pozostaną na niezmienionym poziomie.

O godzinie 14:30 ogłoszona zostanie cotygodniowa liczba podań zasiłek o bezrobotny w USA. Następnie o 16.00 podany zostanie indeks ISM dla usług w USA.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)