Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mariusz Puchałka
|

Rosną szanse na udany okres wakacyjny dla inwestorów giełdowych

0
Podziel się:

Czynnikiem ryzyka pozostaje piątkowa decyzja agencji Fitch.

Rosną szanse na udany okres wakacyjny dla inwestorów giełdowych

Warszawska giełda ma za sobą drugą dobrą sesję. Indeks WIG20 potwierdził sygnał powrotu ponad poziom 1.750 pkt., a na rynku pojawił się większy kapitał. Obroty zanotowane przez blue chips wyniosły wczoraj 767 mln zł. Jest tym samym spora szansa, iż najgorsze informacje krajowy rynek akcji zawarł już w cenach i dojdzie w najbliższych tygodniach do większego wzrostowego odreagowania w stronę 1.850 pkt.

W kalendarzu kluczowych danych makro, które będą determinowały zachowanie indeksów giełdowych na świecie, ważne miejsce zajmuje jutrzejsze posiedzenie Banku Anglii. Inwestorzy oczekują poluzowania polityki monetarnej, co powinno poprawić nastroje na rynkach wschodzących.

Z naszego podwórka, czynnikiem ryzyka pozostaje piątkowa decyzja agencji Fitch. Pojawiają się jednak coraz częściej odważne opinie, iż Fitch podczas piątkowej rewizji nie zdecyduje się na obniżkę ratingu, ani też jego perspektyw.

Indeks średnich spółek broni długoterminowej linii trendu wzrostowego

Poprawia się również sentyment wśród spółek średniej kapitalizacji. Indeks mWIG40 odnotował we wtorek najwyższą dodatnią stopę zwrotu. Na wykresie dziennym pojawiła się perspektywa dopełnienia pozytywnej formacji podwójnego dna. Poziom 3.420 pkt. wyznacza linię szyi tego układu cenowego. Najbliższy techniczny opór znajduje się w okolicy poziomu 3.600 pkt. (górne ograniczenie kanału spadkowego rysowanego od maja 2015 r.).

Średnie spółki szczególnie powinny skorzystać na przedstawionej w ubiegły poniedziałek planowanej dalszej reformy OFE. Nie dojdzie bowiem do scenariusza nacjonalizacji spółek, czego najbardziej obawiał się rynek. Resort Ministerstwa Rozwoju przedstawił natomiast plan zachęt dla społeczeństwa promujących długoterminowe oszczędzanie.

Analiza indeksu S&P: Udany start sezonu wyników finansowych za drugi kw.

Raport finansowy spółki Alcoa był lepszy od oczekiwań. Notowania producenta aluminium zyskały na wartości. W tym tygodniu inwestorzy poznają jeszcze wyniki finansowe m.in. dużych amerykańskich banków. Już jutro swoje osiągnięcia w II kw. zaprezentuje JP Morgan, natomiast w piątek Wells Fargo i Citigroup.

Indeks mierzący koniunkturę na Wall Street wśród największych 500 spółek, za sprawą dwutygodniowego rajdu w górę, znajduje się obecnie na nowych maksimach cenowych. Mimo ewentualnej lokalnej korekty, wzrostowe tendencje powinny się utrzymać.

Wielton – dynamiczny rozwój, również za granicą

Udział Wieltonu w polskim rynku rejestracji nowych przyczep i naczep o masie powyżej 3,5 tony wzrósł w okresie styczeń-czerwiec o 34,4 proc. rdr do 15,48 proc. - podał Polski Związek Przemysłu Motorowego, powołując się na dane CEP.

Pozytywnemu trendowi kursu spółki towarzyszy napływ korzystnych informacji. Z krajowego rynku pochodzi ponad połowa przychodów. Jednak spółka dynamicznie zaczyna rozwijać się za granicą. We Francji, spółka zależna Fruehauf jest liderem rynku. Wielton zdobywa ponadto rynek we Włoszech, gdzie dokonał przejęcia. Rynek oczekuje dobrych wyników finansowych za drugi kw. i kontynuację korzystnych tendencji z pierwszego kw. Ze względu na ekspozycję walutową, spółce dodatkowo sprzyja osłabienie złotego.

Budimex – kolejny udany kwartał budowlanej spółki

Zysk netto grupy Budimeksu w II kwartale 2016 roku wzrósł rdr o 25 mln zł do 95 mln zł - podała spółka w komunikacie.

W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku zysk netto budowlanej spółki wzrósł 36 proc. Poprawa wyników była możliwa dzięki wyższej rentowności w segmencie budowlanym. To kolejny dobry kwartał Budimexu. W pierwszych trzech miesiącach tego roku spółka wypracowała 51,5 mln zł zysku netto, czyli o 38 proc. więcej niż rok wcześniej. Spółka chwali się również rekordowym poziomem portfela zamówień.

giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ING Securities
KOMENTARZE
(0)