Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Adamkiewicz
|

Rynek czeka na ważne informacje z Fed

0
Podziel się:

W scenariuszu bazowym dolar zacznie zyskiwać, ponieważ będzie dyskontował jedną możliwą podwyżkę, ale najprawdopodobniej nastąpi to dopiero w 4 kwartale tego roku.

Rynek czeka na ważne informacje z Fed
bEKcpeUR

Przed nami niezwykle istotna publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia FED. Jest to wydarzenie, które powinno mieć wpływ zarówno na rynek akcji, jak i walut. Patrząc na zachowanie rynku w ostatnich kilkudziesięciu godzinach, można odnieść wrażenie, że szykujemy się na dosyć jastrzębi wydźwięk protokołu.

Podczas wtorkowej sesji William Dudley stwierdził, że nie można wykluczyć września jeśli chodzi o podwyżki stóp procentowych, a okres normalizacji polityki monetarnej zbliża się wielkimi krokami. Z kolei szef Rezerwy w Atlancie – Dennis Lockhart oczekuje przynajmniej jednej podwyżki stóp procentowych, co również mogłoby potwierdzać teorię o możliwym działaniu już we wrześniu. Podwyżce FED może sprzyjać także działanie pozostałych banków centralnych, które dalej luzują swoją politykę monetarną. Dzięki temu Rezerwa Federalna ma większe pole do manewru i może zdecydować się na lekką podwyżkę kosztu pieniądza.

Na ten moment rynek stopy procentowej wycenia zaledwie jedną podwyżkę stóp procentowych do końca roku. Tyle, że chodzi o rok 2017. Dzięki wczorajszym wypowiedziom członków FED prawdopodobieństwo podwyżek w tym roku urosło z 45 procent do 52 procent. Rynek nadal ma zatem dużą przestrzeń do dyskontowania potencjalnych działań FED. Rynek od dawna nie wierzy w zdolność Rezerwy Federalnej do podwyższania stóp procentowych, więc gdyby FED zdecydował się postawić na swoim i podwyższyć stopy procentowe w tym roku, to inwestorzy szybko musieliby dostosować się do nowych warunków.

bEKcpeUT

Jeszcze na początku roku prognozy FED zakładały nawet 4 podwyżki stóp procentowych w tym roku. Obecnie jest to oczywiście wykluczone, a gra toczy się już tylko o jedno takie działanie. Śledząc historię poczynań FED powinniśmy szykować się raczej na grudzień niż sierpień, ale być może dzisiejszy komunikat nas zaskoczy. W scenariuszu bazowym dolar zacznie zyskiwać, ponieważ będzie dyskontował jedną możliwą podwyżkę, ale najprawdopodobniej nastąpi to dopiero w 4 kwartale tego roku.

HFT Brokers

bEKcpeVu
giełda
komenatrze giełdowe
KOMENTARZE
(0)