Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Kostecki
|

Rynek liczy na gołębią Yellen

1
Podziel się:

Rynek dość asymetrycznie pozycjonuje się przed piątkowym wystąpieniem Janet Yellen na corocznym sympozjom bankierów centralnych w Jackson Hole.

Rynek liczy na gołębią Yellen
bELjAZGZ

Mowa o skali oczekiwań odnośnie gołębiego wystąpienia, czyli takiego, w którym szefowa Rezerwy Federalnej nie wspomni o podwyżkach stóp procentowych lub też zapowie, że zostaną one utrzymane na niskim poziomie jeszcze przez dłuższy czas.

Inwestorzy na rynku kontraktów terminowych zakładają z 82 proc. prawdopodobieństwem, że we wrześniu koszt pieniądza w USA nie ulegnie zmianie. 75,2 proc. to szanse na brak zmian stóp w listopadzie, a 50,1 proc., to prawdopodobieństwo na grudzień (według notowań kontraktów terminowych na stopę funduszy federalnych – fed fund futures). Zatem asymetria jest znacząca.

Oznacza to, że gdyby wystąpienie Janet Yellen było bardziej gołębie, to przestrzeń dla wzrostu prawdopodobieństwa za brakiem zmian stóp procentowych byłaby niewielka. Z kolei jakiekolwiek jastrzębie wzmianki mogłyby doprowadzić do większego przewrotu na rynku stopy procentowej, a w konsekwencji także na rynku forex.

bELjAZHb

Ostatnie dni przynoszą wyprzedaż amerykańskiego dolara, a na rynku mówi się coraz bardziej o pozycjonowaniu inwestorów przed piątkiem. Stąd też należy pamiętać o wspomnianej asymetrii w oczekiwaniach rynku i wyczekiwać wystąpienia szefowej FED, które ma mieć miejsce w piątek o godzinie 16:00.

bELjAZHC
giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
KOMENTARZE
(1)
Tomy
5 lata temu
oczywiście "frankowcy" kiedyś kpili sobie z kredytobiorców złotówkowych ( sam jestem jednym z nich) teraz wielce pokrzywdzeni szukają dziury w całym OK niech banki zapłacą im odszkodowania, zmienią umowy itd ale "frankowcy" niech teraz pokryją takie odsetki jakie kiedyś płacili "złotówkowcy" pamiętam jak płaciłem ok 6pp a we frankach było wtedy bodajże ok 2pp TO KOSMOS a ludzie w oczy się śmiali ( frankowcy)