Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stopniowa poprawa nastrojów na GPW

0
Podziel się:

Miniony tydzień zakończył się wzrostem indeksów, którym prawie udało się odrobić straty z poprzedniego tygodnia. Od poniedziałkowego słabego otwarcia nastroje na rynku ulegały stopniowej poprawie.

Tym nie mniej w dalszym ciągu widać sporą niepewność wśród inwestorów, co w dużym stopniu wiązałbym ze zbliżającą się mega ofertą publiczną akcji PKO BP i oczekiwanym w związku z powyższym odpływem środków z rynku. Z drugiej strony pozytywnie należy ocenić kolejny duży przelew środków z ZUS do OFE (ponad 500 mln zł) oraz zaskakujący brak podwyżki stóp procentowych. Powyższe czynniki sugerują kontynuację wzrostu na początku nadchodzącego tygodnia. Tym nie mniej problemem pozostaje dobór spółek do portfela, bowiem w dalszym ciągu kupujący koncentrują się na wybranej grupie spółek.

W minionym tygodniu w gronie największych spółek najlepiej spisywały się walory BACA, które zyskały 8 % w skali tygodnia, a w dużej mierze do zwyżki przyczyniło się podwyższenie rekomendacji dla banku przez jeden z banków inwestycyjnych, gzie poziom docelowy został wyznaczony na 66 Euro. Ponadto pozytywnie należy zinterpretować zachowanie akcji Softbanku oraz Agory. Straty z poprzedniego tygodnia pieczołowicie odrabiały walory spółek związanych z sektorem surowców naturalnych czyli PKN i KGHM, którym sprzyjały rosnące ceny surowców na rynkach światowych. Na szerokim rynku najlepsze wrażenie sprawiały walory Huty Ferrum, oraz Timu. Negatywnym bohaterem tygodnia były walory Stalexportu, które traciły w związku z informacjami o przesunięciu terminu oferty publicznej do czasu rozwiania wszelkich wątpliwości związanych z udzielonymi przez spółkę poręczeniami. W minionym tygodniu na rynku zadebiutowały akcje trzech spółek, a najlepsze wrażenie pozostawił Comp Rzeszów, który przyniósł inwestorom blisko 30 % stopę
zwrotu.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)