Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tydzień wyników kwartalnych w USA

0
Podziel się

Najbliższe sesje w USA przyniosą wysyp wyników kwartalnych kluczowych amerykańskich spółek. Od osiągnięć liderów będą zależały najbliższe tygodnie na Wall Street.

Tydzień wyników kwartalnych w USA
bDAlLcnF

*Najbliższe sesje w USA przyniosą wysyp wyników kwartalnych kluczowych amerykańskich spółek. Od osiągnięć liderów będą zależały najbliższe tygodnie na Wall Street. *

Piątkowa sesja na amerykańskim parkiecie zakończyła się po myśli krótkiej pozycji. Dow Jones finiszował na -1,1 procent, S&P500 wskazał -1,1 procent, z kolei Nasdaq Composite stracił tylko -0,83 procent. W trakcie sesji można było wydzielić wyraźne dwie części.

Pierwsza należała do sprzedających, którzy zamykali pozycje po nienajlepszych danych makro. Drugą połowę notowań zdominował obóz byka, na skutek dobrego odczytu deficytu budżetowe oraz zejścia ceny czarnego złota do 144 dolarów za baryłkę.

bDAlLcnH

Dzisiejsza sesja nie przyniesie nadmiaru istotnych danych makroekonomicznych. Godna uwagi będzie jedynie produkcja przemysłowa Eurolandu, której wielkość poznamy po godzinie 11:00. Wstępne oczekiwania ankietowanych ekonomistów oscylują wokół -2,3 procent licząc miesiąc do miesiąc oraz +0,3 procent licząc rok do roku.

Warte uwagi może być zamknięcie parkietów azjatyckich, gdzie wpływ na zachowanie japońskiego indeksu będzie miała decyzja BoJ dotycząca kosztu pieniądza. Jednak prognoza mówi o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowych poziomie.

Próbując uchwycić środek ciężkości pod względem publikacji wskaźników koniunktury oraz zbiorczych danych gospodarczych, należałoby wskazać aż na trzy sesje: od wtorkowej do czwartkowej. W tym czasie poznamy cały przekrój informacji makroekonomicznych, których poskąpił poprzedni tydzień giełdowy.

Kluczowe będą informacje na temat wskaźnika cen i usług za miesiąc (CPI) czerwiec w Polsce w zestawieniu z dynamiką przeciętnego wynagrodzenia. Te publikacje mogą zaważyć na najbliższym posiedzeniu rady Polityki Pieniężnej, która nie wyklucza podwyżki oprocentowania o kolejne 25 punktów bazowych.

bDAlLcnN

W przekroju całego tygodnia poznamy wyniki kwartalne wielu spółek za oceanem. Osiągnięciami pochwalą się między innymi: Intel, Ebay, Coca Cola, JP Morgan, Merrill Lynch, Nokia, Google, Miscrosoft, Citigroup. Będziemy śledzić zdobycze dwóch istotnych branż na Wall Street. Z jednej strony nowe technologie i informatyka, z drugiej strony ciężkie finanse, przez które choruje cały parkiet.

Tymczasem najstarszy amerykański indeks zanotował nowe tegoroczne dno na wysokości 10978 punktów w skali intraday, schodząc tym samym poniżej psychologicznego poziomu 11000 punktów. Ostatni raz podobne poziomy notowaliśmy dokładnie dwa lata temu - w połowie lipca 2006 roku.

ZOBACZ TAKŻE

bDAlLcoi
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)