Notowania

dziś w money
29.07.2010 08:24

Większa aktywność podaży

Od dwu sesji na rynkach zagranicznych obserwujemy większą aktywność strony podażowej. Wczorajsza publikacja danych dotyczących zamówień na dobra trwałego użytku nie przysłużyła się posiadaczom akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pierwsze ważne opory

Od dwu sesji na rynkach zagranicznych obserwujemy większą aktywność strony podażowej. Wczorajsza publikacja danych dotyczących zamówień na dobra trwałego użytku nie przysłużyła się posiadaczom akcji. Spadek zamówień o 1% był wyraźnie poniżej konsensusu rynkowego, co znalazło później odzwierciedlenie w słabej sesji za oceanem. Indeksy w USA dotarły do poziomów ważnych stref podażowych, co w połączeniu z słabymi danymi makro powoduje większą aktywność inwestorów po stronie sprzedaży. Każda kolejna sesja w czasie, której notowania indeksu S&P500 będą notowane poniżej poziomu 1120 punktów umacnia właśnie tę strefę oporu i ogranicza możliwość kreowania dalszego wzrostu.

Krótkoterminowy trend wzrostowy aktualny

Wczoraj na parkietach europejskich było widać słabość notowań. Od samego początku notowania szły w dól, co wywarło także wpływ na nastroje rodzimego kapitału. Indeks szerokiego rynku Wig zanotował wczoraj spadek drugi raz z rzędu, co zwiększa prawdopodobieństwo dalszego krótkoterminowego osłabienia naszego rynku. Na wykresie w układzie dziennym świecowym powstała podażowa struktura cenowa akcentowana świecą z długim czarnym korpusem. Mimo dwu sesji spadkowych rynek nadal znajduje się blisko strefy wykupienia rynku, co zwiększa obecnie krótkoterminowe ryzyko inwestycyjne.

W średnim terminie jednak nadal sytuacja wygląda dobrze. Po ukształtowaniu formacji odwrócenia średnioterminowego trendu spadkowego jesteśmy obecnie świadkami budowania trendu wzrostowego a obecne dwu sesyjne skorygowanie na razie można interpetowac jako korektę. Poziomem rozstrzygającym o koniunkturze średnioterminowej na naszym rynku jest strefa w okolicy 41.5 tys. punktów. Dopóki notowania indeksu Wig znajdują się powyżej ryzyko inwestycyjne naszego rynku pozostaje na umiarkowanie niskim poziomie.

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
ING DM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz