Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Apple pcha indeksy Wall Street

0
Podziel się:

Wskaźnik optymizmu inwestorów jest na najwyższym poziomie od wielu miesięcy.

Apple pcha indeksy Wall Street
(Kentannenbaum/Dreamstime)

W Stanach przeważają dziś byki, a wskaźnik optymizmu inwestorów jest na najwyższym poziomie od wielu miesięcy. Na początku sesji przemysłowy Dow wzrósł do ponad 13 640 punktów odnotowując najwyższy poziom od 5 lat.

Natomiast technologiczny Nasdaq za sprawą wzrostu cen akcji producenta iPhone'ów osiągnął na krótko 3 197 punktów – dwunastoletnie maksimum. Jednak inwestorom nie starczyło optymizmu do końca dnia, ostatecznie indeksy zamknęły się odpowiednio: Dow (-0,1 proc.), Nasdaq (+0,1 proc.), S&P500 (-0,1 proc.). Na Starym Kontynencie FTSE bez zmian, CAC40 na niewielkim plusie +0,6 proc., a niemiecki DAX zanotował +0,8 proc.. W Azji również wzrosty - najwyższe w Hong Kongu +0,7 procent.

Zobacz, jak przebiegała sesja na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Wśród amerykańskich przedsiębiorstw na pierwszym planie wyróżniał się Apple, który pobił kolejne maksima osiągając w szczycie dnia ponad 705$ przy kapitalizacji przekraczającej 655 mld dolarów. Gigant z Cupertino rośnie pod wpływem prognoz sprzedaży - nowy iPhone rozejdzie się w 10 mln egzemplarzy do końca miesiąca.

Dla przypomnienia konkurencyjnemu Samsungowi sprzedanie takiej samej ilości smartphone'ów Galaxy S3 zajęło ponad dwa miesiące. Producent oprogramowania Oracle zyskał ponad 0,6 proc. dzięki dobrym wynikom kwartalnym. Największa sieć fast-food'ów McDonald's zapowiedziała podniesienie dywidendy do 10 proc. - kurs akcji poszedł w górę o prawie 0,6 procent. Największe wzrosty odnotowały akcje spółki budującej domy KB Home (+17,6 proc.) po informacji o kwartalnych zyskach na poziomie 4 centów na akcje wobec oczekiwanych wcześniej strat.

Na minusach był natomiast dziś m.in. Intel (-0,3 proc.) i FedEx (-1,1 proc.), które oczekują gorszej sytuacji na rynku w najbliższej przyszłości. Akcje spółki RIMM dostarczającej rozwiązania sieci bezprzewodowej straciły dziś prawie 6 procent spadając do 9-letniego minimum po tym jak BlackBerry zgłosił serię problemów z produktami tej firmy.

Na rynku walutowym dolar tracił do euro 0,19 proc., do brytyjskiego funta 0,21 proc., a w stosunku do jena nie zmienił się. Kontrakty future na ropę brent zdrożały o 0,9 proc., a na lżejszą crude o 0,1 procent. Za uncję złota trzeba było dziś płacić około 1773 dolarów (+0,3 proc.). Natomiast rentowność 10-letnich rządowych obligacji spadła o 0,02 punktu procentowego do poziomu 1,76 procent.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)