Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
26.11.2012 23:20

Spokojna sesja na Wall Street. Facebook mocno drożeje

Na Wall Street zyskiwały spółki, które inwestorzy dawno spisali na straty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

*Rozpoczynająca nowy tydzień sesja giełdowa za oceanem przebiegała spokojnie. Dow Jones i S&P 500 rozpoczęły dzień pod kreską i do końca handlu odrabiały straty. Ostatecznie nie udało się im jednak wyjść ponad poziom piątkowego zamknięcia. *

Wartość indeksu Dow Jones spadła o 0,33% do 12967 pkt.. S&P 500 stracił 0,2%, a jedynie Nasdaq zyskał 0,33%. Widać, że na indeksy nadal mocno wpływają nierozwiązane problemy związane z _ fiskalnym klifem _ oraz sytuacją gospodarcza w Europie.

Dzisiejsze notowania najważniejszych indeksów na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Dziś na topie były spółki, które wydawałoby się, że inwestorzy dawno spisali na straty. Co więcej były to spółki będące gigantami w branży IT. Aż o 8% wzrosły notowania Facebooka, Apple podrożało o 3,15%, a 1% zyskały także papiery Yahoo. Na wzrost zainteresowania tymi spółkami wpłynęło podwyższenie cen docelowych dla tych spółek przez brokerów. Citi ustaliło cenę docelową dla Apple na 675 USD (obecnie kurs wynosi 589 USD), a Goldman Sachs podniósł z 23 USD do 33 USD cenę docelową Facebooka.

Zainteresowaniem inwestorów cieszyły się także internetowe portale zajmujące się sprzedażą w sieci: Amazon.com (+1,56%), Best Buy (+6,67%) oraz Ebay (+4,88%). Natomiast słabo radziło sobie Google (-1,02%). Wśród blue chipów największe spadki dotyczyły akcji American Express (-1,45%) oraz Coca-Coli (-1,5%). Najmocniej rósł natomiast kurs HP (+2,41%).

Ceny ropy podobnie jak główne indeksy nieznacznie spadały.. Sweet crude potaniała dziś o 0,56%% do 88 USD, zaś za ropę Brent płacono 110,8 USD (-0,48%). Cena złota podobnie jak ropa kończyła dzień pod kreską. Spadek był jednak nieznaczny. Za uncję ostatecznie płacono 1748 USD (-0,21%).

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze
Źródło:
Noble Funds TFI
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz